+

بهترین افزونه های رایگان وردپرس

اخرین به روز رسانی: 07 اردیبهشت 1401

زمان مطالعه : دقیقه

اگر تازه با وردپرس آشنا شده اید و یک سایت وردپرسی راه اندازی کرده اید حتما برایتان سوال پیش آمده است که به چه افزونه هایی نیاز دارید یا بهتر بگویم، افزونه های ضروری وردپرس کدام اند؟

در این مقاله قصد داریم بهترین افزونه های رایگان وردپرس را به شما معرفی کنیم. افزونه هایی که در کنار رایگان بودن فوق العاده هستند و اکثر سایت های وردپرسی آن ها را نصب دارند.

 

بهترین افزونه های رایگان وردپرس

شاید برای شما هم پیش آمده است که افزونه های پولی معروفی را مشاهده کرده باشید و در همان ابتدا نگران این شده اید که باید برای تمام افزونه هزینه کنم و افزونه رایگان ها فایده ندارند ولی کاملا در اشتباه هستید.

در تمام سایت ها تعدادی افزونه رایگان وجود دارد که به دلیل قابلیت های خوبی که دارند دیگر نیاز به نسخه غیر رایگان یا پیشرفته آن ها نیست و یا اصلا هنوز افزونه ای نتوانسته بهتر از آن ها عمل کند. پس مطمئن باشید شما نیز باید تعدادی افزونه رایگان نصب کنید و شاید دیگر نیازی به دیگر افزونه های نیز نداشته باشید.

با ما همراه باشید تا برای هر نیاز سایت یک افزونه رایگان و ضروری آشنا شوید و به راحتی سایت خود را راه اندازی کنید.

 

افزونه صفحه ساز المنتور

افزونه صفحه ساز المنتوراولین افزونه ای ضروری که یک سایت نیاز دارد صفحه ساز است. البته این مورد بستگی به قالب شما دارد که نیاز به صفحه ساز دارد یا خیر ولی معمولا قالب ها با یک صفحه ساز هماهنگ هستند ولی بهترین افزونه ای که اکثر قالب ها با آن هماهنگ میکنند افزونه صفحه ساز المنتور است.

در مقاله دیگری به بررسی بهترین صفحه ساز های وردپرس پرداخته ایم به همین دلیل دیگر افزونه های صفحه ساز را بررسی نمیکنیم. المنتور بهترین در این زمینه است.

البته اگر با صفحه ساز آشنایی ندارید باید بدانید که برای چیدمان صفحات مانند صفحه اصلی باید از صفحه ساز ها استفاده کنید. صفحه ساز ها به شما این قابلیت را میدهند که المان هایی که نیاز دارید را در صفحه قرار بدهید و محتوای خودتان را در صفحه وارد کنید.

برای آشنایی بهتر با صفحه ساز به سایت المنتور یک نگاهی بیاندازید تا با نحوه کار آن و المان های آن آشنا شوید.

 

افزونه فروشگاه ساز ووکامرس

افزونه فروشگاه ساز ووکامرساگر میخواهید یک سایت فروشگاهی راه اندازی کنید به یک افزونه فروشگاه ساز نیاز دارید زیرا وردپرس به صورت پیش فرض قابلیت فروش و تعریف محصول را ندارد پس این افزونه یک افزونه ضروری فروشگاهی است.

افزونه ووکامرس بهترین افزونه رایگان فروشگاهی است که در فروش فایل فیزیکی میتوان گفت تنها افزونه فروشگاه ساز وردپرس است زیرا هیچ افزونه دیگری تاکنون نتوانسته به پای این افزونه برسد.

از دیگر مزیت های این افزونه وجود افزودنی های زیاد آن است که قابلیت های زیادی را به شما میدهد که برای آن نیز افزونه های ریگان زیادی وجود دارد.

 

افزونه فرم تماس 7

افزونه فرم تماس 7یکی دیگر از افزونه های ضروری رایگان وردپرس افزونه فرم تماس 7 است. هر سایتی چه فروشگاهی و چه شرکتی نیاز به یک فرم تماس دارد تا کاربران بتوانند نظرات و پیشنهادات خود را ارسال کنند و اگر سایتی دارید که نیاز دارید کاربر اطلاعاتی را برای شما ارسال کند فرم تماس بهترین مورد برای شما است.

افزونه فرم تماس 7 که جز بهترین افزونه های رایگان وردپرس است رابط کاربری بسیار آسانی دارد و برای یک فرم ساده بهترین انتخاب است. ولی برای فرم های پیشرفته که سایت های کمی به آن نیاز دارند باید یک افزونه دیگر نصب کنید که برای این مورد نیز در مقاله ای دیگر بهترین افزونه های فرم ساز وردپرس را معرفی کرده ایم.

 

افزونه سئو رنک مث یا Rank Math

افزونه سئو رنک مث یا Rank Mathدر ابتدا اگر با سئو آشنایی ندارید، یکی از موارد مهم در یک سایت است که مطمئنا تاکنون نام آن را شنیده اید.

زمانی که شما در گوگل عبارتی را جست و جو میکنید سایت هایی را در نتایج برای شما نمایش میدهد. برای اینکه سایت شما جزو نتایج ابتدایی گوگل باشد نیاز است بر روی سئو سایت خود کار کنید. سئو به معنی بهینه سازی برای موتور های جست و جو است.

برای اینکه بدانید چه مواردی را باید در سایت بهینه کنید نیاز به دانش سئو دارید و برنامه نویسی دارید تا مواردی را به کد های صفحات اضافه کنید ولی از آنجایی که این موارد دشوار است و همه افراد دانش کامل را ندارند افزونه های سئو در این زمینه به شما کمک میکنند.

افزونه سئو Rank Math جز بهترین افزونه های رایگان در زمینه سئو است که البته نسخه پیشرفته آن نیز وجود دارد که قابلیت های بیشتری به شما میدهد مانند آنالیز دقیق کلمات کلیدی گوگل و صفحات سایت شما برای شروع کار سایت نیازی به آن نخواهید داشت و اگر علم سئو را یاد بگیرید با نسخه رایکان آن نیز میتوانید سایت خود را بالا ببرید.

ممکن است در زمینه سئو نام افزونه Yoast SEO را شنیده باشید آن نیز جزو افزونه های محبوب است ولی زمانی که Rank Math منتشر شد خیلی از افراد به سمت این افزونه رفتند زیرا قابلیت های بیشتری را به صورت رایگان ارائه میدهد.

 

افزونه امنیتی Wordfence

افزونه امنیتی Wordfenceیکی دیگر از افزونه های ضروری وردپرس افزونه امنیتی است. افزونه های امنیتی به شما کمک میکنند از حمله هکر ها به سایت جلوگیری کنید و به اشتباه افزونه یا قالب مخربی را نصب نکنید.

بهترین افزونه رایگان امنیتی، افزونه Wordfence است که البته بهترین افزونه غیر رایگان نیز نسخه پیشرفته همین افزونه است.

افزونه Wordfence قابلیت های زیادی دارد که سایت شما را ایمن میکند و با رابط کاربری آسان آن میتوانید به راحتی با دانش کم نیز موارد امنیتی را اعمال کنید.

افزونه iThemes Security نیز یکی دیگر از افزونه های امنیتی است که تقریبا طرفداران نزدیک به Wordfence دارد و انتخاب یکی از آن برای همه افراد کمی دشوار است ولی پیشنهاد میکنم خود را درگیر آن نکنید و با همین افزونه سایت خود را شروع کنید.

 

در بالا برخی از افزنه های معروف و ضروی وردپرس اما کاملا رایگان پرداختیم. این افزونه های را میتوانید در سایت های وردپرسی زیادی پیدا کنید که البته دلیل استفاده از آن ها بستگی به نیاز های خودتان دارد و ما تنها بهترین های آن ها را به شما معرفی کرده ایم.

امیدوارم توانسته باشیم به شما در راه اندازی یک سایت وردپرسی کمک کرده باشیم. اگر مشکلی در این زمینه دارید میتوانید در قسمت نظرات همین مقاله سوال خود را بیان کنید تا ما یا دیگر کاربرانی که تجربه آن را دارند به شما کمک کنیم.

 

 

مقالات مشابه
دیدگاه

بدون دیدگاه

دیدگاه مشتریان