+

بهترین افزونه بکاپ وردپرس

اخرین به روز رسانی: 11 بهمن 1400

افزونه بکاپ وردپرس یکی دیگر افزونه ها یا بهتر بگویم، اقدامات مهم امنیتی است. بعضی از مواقع نمیتوانید جلوی هک شدن را بگیرید و تنها کاری که میتوانید انجام بدهید این است که بعد از هک شدن، اطلاعات سایت را مجدد بازیابی کنید که این کار نیاز به یک بکاپ است برای آن نیز نیاز به یک افزونه بکاپ وردپرس است.

در مقاله دیگری به این نکته اشاره کرده بودیم که بعضی از هاست ها به صورت خودکار پشتیبان تهیه میکنند ولی نمیتوان فقط به آن ها اعتماد کرد زیرا بار ها شاهد این بودیم که اطلاعات بکاپ هاست ها پاک شده است و در ضمن تهیه بکاپ وظیفه ما است و نباید به امید دیگران بنشینیم.

پس اگر تصمیم به ایجاد پشتیبانی از سایت خود را دارید حتما به یک افزونه پشتیبان گیری وردپرس نیاز پیدا خواهید کرد. افزونه های زیادی برای این کار وجود دارد ولی ما بهترین افزونه بکاپ وردپرس را برای شما آماده کرده ایم.

بهترین افزونه تهیه بکاپ برای وردپرس

این انتخاب ها بر اساس تجربه ما و امتیاز جهانی افزونه ها است. خیلی از افزونه ها میتوانند به درستی از سایت شما پشتیبانی بگیرند ولی مهم این است که از چه چیز های پشتیبانی میگیرند و بعد از تهیه پشتیبان به صورت خودکار ذخیره میشود یا هر دفعه خودمان به صورت دستی باید تهیه کنیم.

با ما همراه باشید تا با امکانات این افزونه ها بیشتر آشنا بشوید و براساس نیاز خود و امکانات آن ها بهترین افزونه رایگان بکاپ وردپرس را برای سایت خود انتخاب کنید.

 

افزونه UpdraftPlus

افزونه UpdraftPlus

افزونه UpdraftPlus یکی از محبوب ترین افزونه های پشتیبان گیری وردپرس است که تاکنون نسخه رایگان آن بیش از 3 میلیون نصب فعال داشته است.

در این افزونه میتوانید برنامه ریزی کنید که به صورت خودکار از سایت شما پشتیبان تهیه کند و در یک فضای ابری ذخیره کند. در فضا های ابری معروف مانند Dropbox، Google Drive، S3، Rackspace، FTP، SFTP ، ایمیل و چندین فضای ابری دیگر.

افزونه UpdraftPlus به شما این قابلیت را میدهد که انتخاب کنید از کدام فایل ها پشتیبان تهیه کند و یا اینکه به صورت کامل از وردپرس شما پیشتیبانی تهیه کند.

همچنین شما علاوه بر تهیه بکاپ آسان میتوانید به راحتی آن ها را مستقیما از پیشخوان وردپرس خود بازیابی کنید.

البته نسخه پریمیوم این افزونه بکاپ وردپرس نیز وجود دارد و در آن امکاناتی مانند جا به جایی اطلاعات میان سایت ها، جست و جو و جایگزینی پایگاه داده و پشتیبانی از چند سایت و چند امکان دیگر برای اطلاعات بیشتر از آن ها به سایت UpdraftPlus  مراجعه کنید.

امتیاز: همانطور که گفتنم نسخه رایگان این افزونه با 3 میلیون نصب فعال توانسته است امتیاز 4.8 از 5 ، از 5,770 نظر دریافت کنید که امتیاز بالایی است و نشان میدهد علاوه بر نصب بالا، رضایت کاربران را نیز جذب کرده است.

 

افزونه VaultPress (Jetpack Backup)

افزونه Jetpack

شرکت افزونه VaultPress (Jetpack Backup) توسط بنیان گذار وردپرس، مت مولنوگ ایجاد شده است که این افزونه پشتیبان گیری وردپرس محبوب نیز مانند افزونه قبلی به صورت خودکار از سایت پشتیبانی تهیه میکند.

این افزونه بکاپ وردپرس در ابتدا VaultPress نام داشت اما مجدد طراحی و بازنویسی شد و نام آن نیز به Jetpack تغییر یافت که اگر هنوز از نسخه قدیمی استفاده میکنید پیشنهاد میکنم آن را به این نسخه تغییر بدهید.

شاید اسم Jetpack بار ها در هنگام نصب ووکامرس دیده باشید و از آنجایی که ووکامرس نیز توسط شرکت وردپرس خریداری شده است به شما این افزونه را برای پشتیبانی گیری پیشنهاد میکند. اما امکانات خوبی نیز دارد.

در افزونه Jetpack شما میتوانید روزانه بدون کاهش سرعت سایت خود، پشتیبانی تهیه کنید و در فضای ابری دخیره کنید و برای بازیابی نیز به راحتی با چند کلیک آن ها را بازیابی کنید.

از بهترین امکانات آن موارد امنیتی و سرعت آن است. Jetpack تنها برای پشتیبان گیری نیست و در اصل یک افزونه امنیتی است که امنیت سایت شما را افزایش میدهد و در کنار آن سرعت سایت را نیز بهبود میبخشد.

البته تا مدت 30 روز پشتیبان های شما را نگهداری میکند و برای زمان بیشتر و امکانات بیشتر باید پلن ها آن را خریداری کنید.

امتیاز: تعداد نصب افزونه بسیار بیشتر از دیگر افزونه های پشتیبان گیری وردپرس است یعنی بیش از 5 میلیون نصب فعال و دلیل آن نیز افزونه امنیتی بودن هم است. البته امتیاز زیاد خوبی نسبت به نصب بالا ندارد و تنها توانسته است امتیاز 3.9 از 5 و از میان 1,712 را کسب کند. اما این امتیاز فقط برای تهیه بکاپ آن نیست و ممکن است در این زمینه بسیار بهتر باشد.

 

امیدوارم با استفاده از توضیحات ما توانسته باشید یک افزونه رایگان بکاپ وردپرس خوب انتخاب کنید و برای امنیت بیشتر از سایت خود یک بکاپ تهیه کنید زیرا این کار بسیار مهم است هر لحظه ممکن است نیاز به بازگردانی سایت وردپرس خود داشته باشید و پیشنهاد میکنم حتما انجام بدهید مخصوصا اگر از مسائل امیتی سایت تجربه زیادی ندارید.

 

 

 

 

 

 

 

مقالات مشابه
دیدگاه

بدون دیدگاه

دیدگاه مشتریان