+

افزونه تبدیل تاریخ تاریخ میلادی به شمسی

اخرین به روز رسانی: 05 بهمن 1400

زمان مطالعه : دقیقه

تاریخ های وردپرس به صورت پیش فرض شمسی است و در تنظیمات آن نمیتوانید تغییر بدهید ولی به قول همان جمله معروف، برای هر موردی در وردپرس افزونه ای وجود دارد. افزونه تبدیل تاریخ تاریخ میلادی به شمسی این کار را برای شما انجام میدهد و تاریخ های وردپرس شما را به شمسی تغییر میدهد. اما نکته مهم این است که کدام افزونه تبدیل تاریخ میلادی به شمسی مناسب است؟

اگر هر وردپرس کاری این سوال را بپرسید قطعا یکی از این دو افزونه شمسی ساز را به شما معرفی میکند: افزونه وردپرس جلالی که افزونه وردپرس فارسی نیز به آن میگویند، یا افزونه پارسی دیت

تبدیل تاریخ میلادی به شمسی در وردپرس

انتخاب میان دو افزونه کمی سخت است زیرا هر دو به بهترین روش تاریخ های وردپرس شما را به شمسی تبدیل میکنند. پس ما این دو افزونه را به صورت کامل بررسی میکنیم و انتخاب اینکه کدام بهتر است را به عهده شما میگذاریم.

این افزونه ها سالها است که توسط ما ایرانی ها استفاده میشود و به خوبی نیز جواب داده اند. پس اگر شما هم یک سایت برای ایرانی ها ایجاد میکنید حتما با استفاده از افزونه ها تاریخ وردپرس خود را به شمسی تبدیل کنید تا تبادل بهتری با کاربران داشته باشید.

افزونه جلالی یا وردپرس فارسی

افزونه جلالی یا wp-jalali اولین افزونه پیشنهادی است و حتی خود وردپرس نیز آن را پیشنهاد میکند. زمانی که شما وردپرس فارسی را دانلود و نصب کنید این افزونه به صورت پیش فرض در لیست افزونه ها وجود دارد و شما به راحتی میتوانی آن را فعال کنید ولی اگر به هر دلیلی وجود نداشت مانند نصب وردپرس اصلی، شما میتوانید آن را به صورت رایگان از مخزن وردپرس دانلود کنید و برای پیدا کردن سریع آن کلمه wp-jalali را جست و جو کنید.

افزونه تبدیل تاریخ میلادی به شمسی جلالی امکانات خوبی دارد که بهتر است به جای توضیح دادن در مورد آن ها، این موارد را در تنظیمات خود افزونه به شما معرفی کنم.

افزونه جلالی برای تبدیل تاریخ

 

 

افزونه پارسی دیت

افزونه پارسی دیت یا Parsi Date یکی دیگر از افزونه های شمسی ساز است که تعداد نصب بالاتری دارد. ار موارد جالب این افزونه این است، زمانی که شما افزونه جلالی را در مخزن وردپرس جست و جو میکنید ابتدا افزونه پارسی دیت نمایش داده میشود.

میتوان گفت قابلیت های موجود در افزونه پارسی دیت بیشتر از افزونه جلالی است و شما به غیر از تبدیل تاریخ میلادی به شمسی کار های دیگری مانند تغییر فونت پیش فرض گوگل در سایت به فونت فارسی که بسیار کار آمد است. همچنین با افزونه ووکامرس هماهنگ است که میتوانید قیمت ها را نیز اصلاح کنید.

برای این که با تمام قابلیت های این افزونه آشنا بشوید با هم نگاهی به تنظیمات آن بیندازیم.

بخش هسته افزونه پارسی دیت تبدیل تاریخ در افزونه پارسی دیت هماهنگی افزونه پارسی دیت با دیگر افزونه ها

ولی هدف ما از نصب این افزونه ها تبدیل تاریخ میلادی به شمسی است و هر دو در این زمینه به خوبی کار میکنند پس کمی دشوار است بهترین افزونه را از میان آن دو انتخاب کرد. تیم ما با هر دو افزونه کار کرده است و هر دو به سرعت و دقیق تاریخ های میلادی را به شمسی تبدیل میکنند پس فقط کافیست شما یکی از آن ها را نصب کنید ولی اگر به دنبال قابلت های بیشتر هستید باید با دقت انتخاب کنید.

مقالات مشابه
دیدگاه

بدون دیدگاه

دیدگاه مشتریان