+

تایید دو مرحله ای وردپرس

اخرین به روز رسانی:

زمان مطالعه : دقیقه

در بحث امنیت نام کاربری و رمز عبور حرف اول را میزند و زمانی که از رمز عبور ساده استفاده میکنیم امکان هک شدن سایت وجود دارد. برای اینکه مطئن باشید از این طریق مورد حمله قرار نمیگیرید، علاوه بر رمز عبور قوی بهتر است از تایید دو مرحله ای وردپرس نیز استفاده کنید.

این روش باعث جلوگیری از ورود هکر ها و ربات ها میشود مخصوصا برای ورود مدیریت لازم است امنیت همیشه بالا باشد. در این مقاله روش فعال سازی تایید دو مرحله ای وردپرس را به شما آموزش میدهیم.

 

فعال سازی تایید دو مرحله ای وردپرس

همه ما با تایید دو مرحله ای آشنا هستیم و شاید در تلگرام، اینستاگرام و دیگر برنامه ها استفاده کرده باشیم. در این مقاله و این روش تایید دو مرحله ای وردپرس قرار است شما را با یک افزونه عالی در این زمینه آشنا کنم به نام Google Authenticator.

همانطور که نامش مشخص است این افزونه از سیستم گوگل استفاده میکند و پیش از 30 هزار نصب فعال دارد. برای فعال سازی ابتدا باید این افزونه را دانلود کنیم. این افزونه به صورت رایگان در مخزن وردپرس وجود دارد و فقط باید نام آن را جست و جو کنید.

مشاهده افزونه Google Authenticator

تایید دو مرحله ای وردپرس با افزونه Google Authenticator

انجام تنظیمات افزونه Google Authenticator

بعد از اینکه افزونه را فعال کردید در بخش تنظیمات وردپرس یک گزینه با عنوان “گوگل آتنتیکیتور” اضافه خواهد شد. زمانی که بر روی آن کلیک میکنید وارد بخشی میشوید که در آن میتوانید تعیین کنید این افزونه برای چه کسانی فعال باشد.

 

تعیین نقش برای افزونه google authenticato

 

پس از آنکه مشخص کردید برای چه کسانی فعال باشد دکمه ذخیره را بزنید. پس از آن به منوی کاربران و گزینه شناسنامه بروید. در این صفحه بخشی اضافه شده است با عنوان “تنظیمات گوگل آتنتیکیتور” که در آن باید افزونه را تنظیم و فعال کنید.

مطابق شکل زیر در این بخش چند گزینه وجود دارد که گزینه اول فعال بودن و نبودن افزونه را مشخص میکند.

گزینه دوم حالت راحت است که با فعال کردن آن به کاربر برای وارد کردن کد وقت بیشتری میدهد ( 4 دقیقه)

این روش تایید دو مرحله به این صورت است که شما باید برنامه مخصوص آن را در تلفن همراه خود نصب کنید و رمز را نیز از آن دریافت کنید. به همین منظور در گزینه سوم باید عنوانی را وارد کنید در موبایلتان بتوانید تشخیص بدهید که مربوط به کدام سایت میباشد.

در گزینه چهارم  راز وجود دارد که شامل یک کد میشود باید در برنامه موبایل آن را وارد کنید. همچنین میتوانید به جای وارد کردن کد یک کد QR ایجاد کنید و با تلفن همراه خود آن را اسکن کنید.

 

فعال سازی افزونه google authenticato

 

حالا باید اپلیکیشن آن را نیز نصب کنید. این اپلیکیشن در دو نسخه اندروید و ios وجود دارد که با توجه به سیستم عامل موبایلتان یکی از آن ها را نصب کنید.

دانلود اپلیکیشن موبایل Google Authenticator نسخه اندروید

دانلود اپلیکیشن موبایل Google Authenticator نسخه ios

 

بعد از نصب برنامه یک علامت ” + ” در پایین صفحه وجود دارد که باید بر روی آن کلیک کنید و رازی که در سایت ایجاد کردید را وارد کنید و یا اینکه کد QR را اسکن کنید.

اپلیکیشن google authenticato

به همین راحتی تایید دو مرحله را ایجاد کردید. حالا برای اطمینان با یک مرورگر دیگر یا صفحه ناشناس وارد سایت بشوید و هنگام ورود تایید دو مرحله وردپرس را تست کنید. از آنجایی میگم که با روش دیگری وارد شوید که اگر هرگونه مشکلی وجود داشت بتوانید آن را غیر فعال کنید.

 

امیدوارم این مقاله به شما کمک کرده باشد و با فعال سازی تایید دو مرحله ای وردپرس از ورود هر گونه هکر یا رباتی به سایت جلوگیری کنید.

مقالات مشابه
دیدگاه

بدون دیدگاه

دیدگاه مشتریان