+

برخی از اشتباهات رایج در سئو

اخرین به روز رسانی:

زمان مطالعه : دقیقه

در سئو و بهینه سازی سایت ها، کار های اشتباهی وجود دارد که شاید شما نمیدانید یا حتی بد تر از اون، آن را انجام داده اید. این اشتباهات باعث کاهش رتبه سایت شما میشوند و گوگل دیگر به شما اهمیت نخواهد داد. در این مقاله با ما همراه باشید تا شما این اشتباهات رایج در سئو را انجام ندهید.

بررسی اشتباهات رایج در سئو

در این مقاله به بررسی این اشتباهات میپردازیم و آن ها را کامل توضیح میدهیم که خدایی نکرده به سمت آن ها نروید و رتبه سایت خود را پایین نیاورید. بعضی از اشباهات ذکر شده در این مقاله باعث نمره منفی از سمت گوگل میشود و این چیز بدی است. در ادامه به ترتیب آن ها را معرفی میکنیم.

 

کلمه کلیدی اشتباه

یکی از مهمترین نکته های اشتباهات رایج در سئو که بعضی از افراد به آن اهمیت نمیدهند انتخاب کلمه کلیدی اشتباه است. کلمه کلیدی که انتخاب میکنید برای پردازش و بررسی محتوا شما در گوگل مهم است. کلمه کلیدی شما باید با کسب و کارتان مرتبط باشد و از کلمه هایی استفاده کنید که بیشترین سرچ را توسط کاربران دارد.

بعضی از افراد کلمه کلیدی انتخاب میکند که کلیت موضوع محتوا آن ها را میرساند و همچین استفاده از آن کلمه بسیار بالا است پس رقابت با دیگر سایت ها با استفاده از این کلمه کلیدی یکی از اشتباهات رایج در سئو است و تاثیری زیادی در افزایش رتبه سایت شما ندارد.

ابزار های مختلفی برای پیدا کردن کلمه های کلیدی کسب و کار شما وجود دارند که چند مورد از آن ها عبارت اند از: Google AdWords KeywordPlanner ، گوگل ترندز ، SEMrush و Moz Keyword Explorer

 

محتوای غیر مرتبط با کلمه کلیدی

یکی دیگر از اشتباهات رایج در سئو در مقابل نکته قبلی است. به این معنی که شما کلمه کلیدی مناسبی را انتخاب میکنید ولی محتوایی که مینویسید زیاد ارتباطی با آن ندارد.

اشتباهی که بعضی از کاربران زیاد انجام میدهند دور شدن از بحث اصلی است. زمانی که شما در محتوای خود از بحث اصلی دور میشوید از کلمه کلیدی نیز دور میشوید و گوگل در هنگام بررسی محتوا این مورد را تسخیص میدهد و اهمیت کمتری به محتوای شما میدهد.

گوگل در زمان جست و جوی کاربران بیشتر به دنبال سایت هایی میگردد که علاوه بر مرتبط بودن کلمه کلیدی با کلمه سرچ کاربر، محتوای آن هم نیز کامل با کلمه کلیدی مرتبط باشد پس حتما دقت کنید و در زمان ایجاد محتوا کلمه کلیدی خود را فراموش نکنید.

 

تکرار زیاد کلمه کلیدی

علاوه بر اینکه تکرار کردن کم کلمه کلید باعث مشکل میشود در مقابل استفاده زیاد کلمه نیز مشکل بزرگی است پس باید میانه را رعایت کنید.

حالا چرا تکرار زیاد مشکل دارد؟ اول از همه خودتان فرض کنید بخواهید یک مطلب را بخوانید ولی در هنگام خواندن چند کلمه یا یک بحث زیاد تکرار شده است و شما از خواندن ادامه آن پشیمان میشوید. حالا گوگل هم تقریبا همینجوری هست، محتوایی که تکرار در آن زیاد است را اسپم فرض میکند و آن را به درستی بررسی نمیکند و باعث کاهش رتبه سایت شما میشود.

 

کپی کردن محتوا

شاید قبلا کسی به کپی کردن مطالب زیاد اهمیت نمیداد و حتی در ایران هم این مورد زیاد دیده مشد اما الان گوگل در این مورد خیلی حساس است و در صورت مشاهده محتوا تکراری حتی از نظر معنی به سایت شما نمره منفی میدهد و این باعث کاهش رتبه سئو و کمتر دیده شدن سایت در نتایج گوگل میشود.

بهترین کار برای جلوگیری از این مورد اشتباهات رایج در سئو ایجاد محتوایی کاملا نوشته شده توسط شما هست. این کار علاوه بر گوگل برای کاربر هم تاثیری خوبی میگذارد.

 

لینک نادرست در اشتباهات رایج در سئو

 

استفاده نادرست از لینک

لینک دادن در صفحه برای افزایش سئو، حرکت خوبی است و برای گوگل هم اهمیت زیادی دارد ولی به شرطی که به درستی لینک دهی کنید. لینک دهید اشتباه یکی اشتباهات رایج در سئو است که زیاد هم اتفاق میافتد.

اول از همه متنی که لینک میدهید را درست انتخاب کنید برای مثال بر روی این لینک کلیک کنید جمله مناسبی برای لینک نیست. به نظر خودتان زمانی که لینک را به صورت جداگانه میبیند برایتان سوال نمیشود که دقیقا این لینک چیست و به کجا میرود؟ پس سعی کنید اول از همه جمله یا کلمه مناسبی را برای لینک انتخاب کنید.

بعد از آن جایی که لینک میدهید مهم است. در لینک دهی خارجی سعی کنید که به سایت هایی که اهمیت زیادی ندارند و از شما پایین تر هستند لینک ندهید زیرا اهمیت و ارزش سایت شما را در گوگل پایین می آورد. در لینک دهی داخلی هم به همین صورت است. در اصل لینک های داخلی برای چرخیدن بیشتر کاربر در سایت میباشد پس سعی کنید به صفحات بی اهمیت و غیر مرتبط سایت خودتان لینک ندهید.

 

وارد نکردن Alt و متا صفحات

ربات های گوگل زمانی که وارد سایت شما میشوند باید به راحتی متوجه محتوای سایت شما بشوند پس وارد کردن متا ها به درستی مهم است.

همچنین گوگل نمیتواند تصاویر را مانند ما پردازش کند و مفهوم ان را متوجه بشود پس متن جایگزین آن یا همان alt تصاویر برای آن اهمیت دارد و آن ها را بررسی میکند. خیلی از افراد فراموش میکنند متن جایگزین تصاویر خود را وارد کنند که این کار اشتباهی است. البته در وردپرس وارد کردن متن جایگزین بسار راحت است.

 

نتیجه

امیدوارم که با معرفی این اشتباهات رایج در سئو باعث شده باشیم دقت شما در بهینه سازی سایت بیشتر شده باشد و این اشتباهات را انجام ندهید.

همانطور که از معنی این کلمه مشخص است ( اشتباهات رایج در سئو ) این اشتباهات جزو مورادی هستند که بسیار انجام میشوند و خیلی ها از آن خبر ندارند پس اگر در سایت دوستان هم این موارد را مشاده کردید به آن ها اطلاع بدهید و این مقاله را برایشان ارسال کنید.

همچنین از تجربه خود در سئو و انجام دادن این اشتباهات در نظرات به اشتراک بگذارید تا به دیگر کاربران هم کمک کنید.

مقالات مشابه
دیدگاه

بدون دیدگاه

دیدگاه مشتریان