تاثیر PDF در سئو

تاثیر PDF در سئو
  • علی احمدی
  • تاریخ بروزرسانی 2021 / 11 / 15
  • دیدگاه 0 نظر
  • تعداد بازدید 212

همه ی ما برای یک بار هم که شده در نتایج گوگل به یک فایل PDF برخورده ایم. از آن جایی که گوگل فایل های PDF را بررسی میکند، در نتایج جست و جوی خود نیز نمایش میدهد. اما نکته مهم این است که آیا PDF در سئو تاثیر دارد یا خیر؟ و چه تاثیراتی؟

زمانی که یک محتوا ایندکس میشود و برای مردم نمایش داده میشود پس در سئو سایت ما نیز تاثیر گذار است اما اینکه چقدر تاثیر دارد، بستگی به محتوا دارد.

تاثیر PDF در سئو سایت

گوگل فایل های پی دی اف را نیز مانند محتوای سایت بررسی میکند و آن ها را ایندکس میکند. البته باید توجه داشته باشیم که گوگل فقط میتواند PDF هایی که محتوای آن ها به صورت متن است را بررسی کند نه فایل هایی که از متن عکس گرفته شده اند و به PDF  تبدیل شده اند.

پس همانطور که گقته ام از آنجایی که محتوای آن بررسی میشود در سئو سایت ما نیز تاثیر گذار است اما نه به اندازه ی یک محتوا در یک صفحه عادی. حالا اینکه چرا تاثیر آن کمتر است را در ادامه با بررسی مزایا و معایب استفاده از فایل های PDF توضیح خواهیم داد.

معایت و مزایای PDF در سئو

مزایای استفاده از PDF در سایت

فایل های پی دی اف مزایای زیادی دارند ولی همه ی آن در سایت ها کاربرد ندارند.

از مزیت های خوب پی دی اف ساخت سریع آن است. برای مثال شما ممکن است برای نوشتن مقالات خود از ورد استفاده کنید پس با زدن فقط یک دکمه به راحتی فایل خود را به PDF تبدیل خواهید کرد. این ویژگی فقط برای ورد نیست، در خیلی از جاهای دیگر نیز میتوان استفاده کرد حتی سایت های زیادی وجود دارند که به راحتی محتوای شما را به پی دی اف تبدیل میکنند.

از دیگر مزیت های آن آفلاین بودن است. بعضی از کاربران دسترسی خوبی به اینترنت ندارند پس استفاده از فایل های PDF ای روش خوبی برای خواندن مقاله ها است که فقط با یک بار دانلود کردن برای همیشه در دسترس خواهد بود. اما این ویژگی نقش مهمی در تاثیر PDF در سئو دارد که در ادامه به آن میپردازیم.

معایب استفاده از PDF در سایت

همانطور که گفتم آفلاین بودن فایل ها علاوه بر مزیت، بدی هایی نیز دارد. زمانی که کاربران فایل PDF شما را دانلود میکنند پس برای خواندن آن نیازی به بازدید از سایت شما را ندارند. از این جهت نرخ برگشت کاربران به سایت کم میشود که خود از تاثیرات مهم PDF در سئو است.

شما در فایل های پی دی اف نمیتوانید مانند صفحات سایت تبلیغات لحظه ای انجام بدهید. همچینی مهم تر از همه نمیتوانید مطالب خود را بروز کنید. منظور این نیست که نمیتوانید فایل خود را بروز کنید منظور این است که کاربرانی که فایل شما را دانلود میکنند از بروز شدن مطالب شما با خبر نمیشوند زیرا قرار نیست که هر بار برای خواندن مقاله دوباره فایل شما را دانلود کنند.

 

نتیجه گیری

پس متوجه شده اید که تاثیر PDF در سئو خیلی کم است و ارائه مقاله فقط به صورت پی دی اف فایده ندارد ولی در صورتی استفاده از PDF تاثیری خوبی در سایت شما دارد که در مقاله های طولانی یا آموزش های دوره ای در کنار قرار دادن محتوای خود در سایت، فایل پی دی اف آن را نیز در کنار آن قرار بدهید تا کاربران در صورت نیاز و قعطی اینترنت بتوانند به صورت آفلاین مطالعه کنند و همچنین مطمعن باشید کاربر برای خواندن مطالبه بیشتر یا درس های دوره به سایت مراجعه کند.

برچسب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *