+

مخفی کردن نسخه وردپرس با افزونه WP Hide

اخرین به روز رسانی:

زمان مطالعه : دقیقه

مخفی کردن نسخه وردپرس یکی از روش های مهم در جلوگیری از هک شدن وردپرس است.در دنیای وب هر سایتی امکان اینکه مورد حمله هکر ها قرار بگیرد زیاد است. حتی وردپرس هم با امنیت خوبی که دارد امکان دارد مورد حمله قرار بگیرد. از راه هایی که میتوان از هک وردپرس جلوگیری کرد، مخفی کردن نسخه وردپرس است. در این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با این روش آشنا کنم.

 

چرا مخفی کردن نسخه وردپرس؟

آپدیت های وردپرس برای رفع باگ های موجود در وردپرس هستند پس اگر میخواهید هکر ها با استفاده از باگ های قدیمی وردپرس شما را مورد حمله قرار ندهند باید همیشه وردپرس خود را بروز نگه دارید.

حالا چرا باید نسخه آن را مخفی کنیم؟ در نسخه جدید وردپرس به صورت خودکار آپدیت میشود ولی بعضی از افراد ممکن است این قابلیت را غیر فعال کرده باشند و یا اینکه از نسخه قدیمی استفاده میکنند. برای اینکه هکر ها متوجه نسخه وردپرس شما نشوند و از باگ موجود در آن نسخه استفاده ننکند بهتر است نسخه وردپرس خود را مخفی کنید.

حتی اگر از جدید ترین نسخه هم استفاده میکنید بهتر است این کار را انجام بدهید تا همیشه امنیت سایت شما حفظ شود.

 

راه های مخفی کردن نسخه وردپرس

برای این کار دو راه وجود دارد. مانند همیشه یک روش از طریق کد های سایت است و روش دیگر از طریق افزونه. من همیشه به شما پیشنهاد میکنم از طریق کد این کار های ساده را انجام بدهید تا تعداد افزونه های فعال شما زیاد نشود، مخصوصا اگر برای مخفی کردن یک عدد ساده بخواهیم یک افزونه جداگانه نصب کنیم.

 اضافه کردن کد

اولین روش مخفی کردن نسخه وردپرس وارد کردن چند خط کد است. برای این کار باید دو خط کد را به یکی از فایل های قالب خود اضافه کنید، به همین راحتی!

ابتدا فایلی که باید کد را به آن اضافه کنیم را پیدا کنید. به هاست خود بروید و وارد public_html بشوید. حالا به پوشه wp-contant بروید و وارد پوشه themes شوید. برای اینکه کد اعمال شود باید آن را به فایل قالب فعال خود اضافه کنید. زمانی که وارد پوشه قالب خود شدید به دنبال فایل function.php بگردید و آن را ویرایش کنید.

دو خط کد زیر را به فایل خود اضافه کنید و تمام !


function test_remove_version() {
return '';
}
add_filter('the_generator', 'test_remove_version');

توجه کنید حتما قبل از این کار از سایت خود برای اطمینان یک بک آپ بگیرید. بعد از وارد کرده کد ها حتما دکمه ذخیره را بزنید. همچنین در این روش با آپدیت کردن قالب کد شما پاک میشود پس بهتر است اگر قالب شما نسخه فرزند chide دارد، آن را فعال کنید و این کد را در آن قرار بدهید.

 

 نصب افزونه WP Hide

روش دیگر مخفی کردن نسخه وردپرس نصب یک افزونه است. اگر به هر دلیلی به هاست خود دسترسی ندارید این روش گزینه خوبی برای این کار است.

افزونه WP Hide & Security Enhancer را از مخزن وردپرس نصب کنید.  این افزونه امنیتی تا کنون پیش از 80 هزار نصب فعال دارد. افزونه WP Hide به غیر از مخفی کردن نسخه وردپرس، قابلیت های امنیتی زیادی نیز دارد .

افزونه WP Hide & Security Enhancer

بعد از نصب افزونه در منو پیشخوان به گزینه WP Hide بروید و از منو گزینه General/Html  را انتخاب کنید.

زمانی که وارد صفحه مورد نظر میشوید به اولین تب یعنی Meta مراجعه کنید. در این بخش چند گزینه وجود دارد که اولین گزینه آن،  Remove WordPress Generator Meta برای مخفی کردن نسخه وردپرس میباشد.

زمانی که گزینه آن را بر روی Yes قرار بدهید نسخه وردپرس شما مخفی میشود.

مخفی کردن نسخه وردپرس با افزونه

همچنین میتوانید از گزینه بعدی آن، Remove Other Generator Meta استفاده کنید تا مقدار سایر نسخه های موجود در وردپرس مانند نسخه قالب نیز حذف شود. این گزینه هم برای فعال کردن باید بر روی Yes قرار بدهید.

به همین راحتی این روش مخفی کردن نسخه وردپرس را نیز انجام دادیم.

 

مشاهده صفحه افزونه WP Hide & Security Enhancer

 

کلام آخر

برای مخفی کردن نسخه وردپرس دو روش وجود داشت که هر دوی آن ها را برای شما توضیح دادم اما من به شما پیشنهاد میکنم به غیر از مخفی کردن نسخه وردپرس، حتما همیشه نسخه وردپرس خود را به روز نگه دارید تا مورد حمله هکر ها قرار نگیرید.

 

مقالات مشابه
دیدگاه

بدون دیدگاه

دیدگاه مشتریان