+

بهترین افزونه امنیتی وردپرس

اخرین به روز رسانی: 22 ژانویه 2022

زمان مطالعه : دقیقه

افزونه امنیتی وردپرس بهترین روش برای افزایش امنیت سایت است و دلیل اینکه باید آن را انتخاب کنیم این است که همه ما نمیتوانیم یک تیم امنیتی را استخدام کنیم و هزینه های زیاد آن ها را برای کد نویسی های امنیتی و تحلیل و بررسی های سایت را پرداخت کنیم. پس بهترین روش نصب یک افزونه امنیتی وردپرس است تا این کار ها را برای ما انجام بدهد و این افزونه به جز این کار قابلیت های دیگری نیز دارند که حتی تیم امنیتی نیز نمیتواند آن را انجام بدهد.

همچنین هسته وردپرس به صورت پایه دارای اقدامات امنیتی است و در خیلی از موارد کاملا ایمن است ولی روش هایی برای هک کردن وجود دارد که وردپرس به تنهایی نمیتواند از آنها محافظت کند پس باید خودمان دست به کار بشویم و همانطور که همه ما میدانیم وردپرس به دلیل کد باز بودن و طرفداران زیاد، دارای افزونه های زیادی است که برای هر کاری باید بهترین افزونه را از میان آن ها انتخاب کرد. در این مقاله نیز قرار است ما به شما کمک کنید تا بهترین افزونه امنیتی وردپرس را انتخاب کنید.

بهترین افزونه امنیتی وردپرس

انتخاب بهترین افزونه کار سختی است مخصوصا اگر پای امنیت سایت در میان باشد و باید از بین افزونه های امنیتی زیادی که وجود دارد و همه آن ها نیز به روشی ادعا میکنند بهترین هستند، یکی را انتخاب کرد. پس باید معیار هایی را در نظر بگیریم تا بتوانیم بهترین را انتخاب کنیم.

در این مقاله ما چند افزونه را به شما معرفی میکنیم که بر اساس تجربه و معیار های ما بهترین ها هستند. اما انتخاب نهایی آن به شما بستگی دارد و ما فقط شما را در این راه راهنمایی میکنیم.

توجه کنید قبل از نصب افزونه اقدامات اولیه امنیتی سایت خود را رعایت کنید به خصوص در مورد هاست که باید یک هاست ایمن و مطئن داشته باشید وگرنه حتی نصب افزونه امنیت برای وردپرس یا همان افزونه ضد هک نیز فایده ندارد و هکر ها یک روش دیگری میتوانند پیدا کنند یا اصلا بدون وارد شدن سایت شما را پایین بیاورند.

 

افزونه Wordfence Securityافزونه wordfence

افزونه Wordfence  که یکی از محبوب ترین افزونه ها و بهترین افزونه امنیتی وردپرس است(البته از نظر ما). این افزونه از ابتدا برای محافظت کامل وردپرس ایجاد شده است که دارای مجموعه ای از ابزار ها و ویژگی ها است که میتوان گفت جامع ترین راهکار های امنیتی وردپرس را دارد.

برای اینکه بهتر با این افزونه فوق العاده آشنا بشوید بهتر است با ویژگی ها و امکانات آن آشنا بشوید.

اسکن امنیت وردپرس

افزونه Wordfence دارای یک اسنکر قوی و جامع است و تمام کد ها و فایل های وردپرس شما را بررسی میکند تا در صورت مشکلی آن را به شم  گزارش بدهد. موارد این اسکن شامل بد افزار ها، در های پشتی، لینک های مخرب، تغییر مسیر های مخرب و هرزنامه های seo و غیره است که در تمام آن ها را بررسی میکند.

همچنین فایل هایی که نسخه اصلی آنها در دسترس است را بررسی میکند و اگر تفاوت کدی وجود داشته باشد یا فایلی اضافی در آن باشد که به سایت شما آسیب بزند، آن ها را پیدا کرده و تعمیر میکند. این امکان یک قابلیت عالی برای یک افزونه امنیتی وردپرس است.

از مواردی که هر کدام از ما ممکن است فراموش کنیم افزونه های و قالب هایی است که به دلایل امنیتی متوقف میشوند و ما متوجه آن ها نمیشویم. افزونه Wordfence به سرعت شما را مطلع میکند.

 

فایروال قدرتمند وردپرس

تیم قدرتمند این افزونه این در ساخت این فایروال تمرکز زیادی گذاشته است و تمام ip هایی که درخواست مخرب دارند را مسدود میکند ولی در عین حال بار ترافیکی را کاهش میدهد و نمیگذارد این درخواست ها باعث کند شدن سایت شما بشوند.

 

افزایش امنیت ورود

اهراز هویت دو مرحله ای یکی از بهترین روش هایی است که میتوانید از ورود های غیر ایمن جلوگیری کنید و همچنین ریکپچا میتواند از ورود ربات ها نیز جلوگیری کند پس افزونه Wordfence این موارد را درون خود قرار داده است تا به راحتی بتوانید آن ها را فعال کنید.

 

دیگر ابزار های امنیتی Wordfence

یکی از ابزار های کار آمد این افزونه Live Traffic است که تمام تلاش ها ناموفق به سایت را ثبت میکند از جمله ip، تاریخ و ساعت و همچنین زمان صرف شده در سایت شما را نیز نمایش میدهد.

 

این افزونه دو نسخه رایگان و پیشرفته دارد که توضیحاتی که ما دادیم در مورد نسخه رایگان بود و اگر دقت کرده باشید همین نسخه رایگان میتواند نیاز های اولیه و ضرور سایت ما را برطرف کنید. خیلی از کاربران نیز از نسخه رایگان استفاده میکند که طبق آمار سایت وردپرس، اکنون بیش از 4 میلیون نصب فعال دارد که واقعا مقدار زیادی است.

همچنین امتیاز 4.7 از 3,760 نظر را گرفته است نشان از رضایت کاربران نیز هست. ولی اگر بخواهید از نسخه پیشرفته استفاده کنید باید سالیانه 99 دلار بدهید و اگر تعداد بیشتری لایسنس بخرید بر اساس هر مقدار درصدی تخفیف به شما میدهد.

 

افزونه iThemes Security

افزونه امنیتی ithemes

افزونه امنیتی iThemes که ممکن است اسم آن را شنیده باشید دارای تنظیماتی است که میتوانید بدون مدرک امنیتی کمتر از 10 دقیقه، سایت خود را کاملا ایمن کنید.

این افزونه نیز امکانات خوبی دارد ولی تفاوت کوچکی که با افزونه Wordfence دارد این است که بعضی از موارد در این افزونه رایگان نیست و برای آن باید نسخه پرو را نصب کنید ولی دلیل بر آن نیست که نسخه رایگان آن خوب نیست و در این نسخه نیز امکاناتی وجود دارد میتوانید خیلی سریع و آسان امنیت سایت خود را افزایش بدهید.

 

امنیت بر اساس نوع سایت

افزونه iThemes Security ویژگی جذابی را برای شما قرار داده است که بسیار کار آمد است. از آنجایی که امنیت سایت ها بر اساس نوع سایت مختلف است برای مثال امنیتی که شما باید در یک سایت فروشگاهی رعایت کنید بیشتر از امنیتی است که در یک سایت وبلاگی مورد نیاز است پس در این افزونه شما در ابتدا میتوانید نوع سایت خود را انتخاب کنید.

 

داشبورد برای دسترسی آسان

امروزه فعالیت های اینترنتی زیاد شده است و در نتیجه شما باید زمان بیشتری را بر روی سایت خود صرف کنید. ممکن است چک کردن تک تک گزینه های افزونه کمی دشوار و زمان بر شود پس به راحتی میتوانی به داشبورد iThemes Security مراجعه کنید و از تمام آمار و داده های امنیتی آگاه شوید

 

امنیت ورود مورد نیاز

از تفاوت های این افرونه میتوان در همین گزینه های امنیت ورود را مثال زد. گزینه ورود دو مرحله در نسخه رایگان وجود دارد ولی فعال کردن ریکپچا نیاز به نسخه پرو افزونه است. البته این مورد را میتوانید با افزونه دیگری فعال کنید ولی زمانی که از افزونه امنیتی وردپرس استفاده میکنید بهتر است از افزونه دیگری برای این کار استفاده نکنید تا به مشکلی برخورد نکنید.

 

مسدود کردن ربات ها و کاربران مخرب

شما میتوانید کاربرانی را مسدود کنید و خود افزونه نیز به صورت خودکار از رایج ترین حملات به سایت وردپرس جلوگیری میکند. یکی دیگر از ویژگی ها جذاب افزونه امنیتی ithemes قابلیت Network Brute Force Protection است. بیش از 1 میلیون سایت عضو انجمن iThemes هستند و اگر شخصی به هر کدام از این سایت ها حمله ای کند در تمام سایت ها مسدود میشود.

 

دیگر ابزار های امنیتی iThemes

ابزار های دیگری نیز دارد که به شما خیلی کمک میکند مانند شناسایی IP های سرور برای جلوگیری از قفل کردن ناخاسته، تغییر پیشوند پایگاه های داده برای امنیت بیشتر، مخفی کردن آدرس ورود سایت شما برای جلوگیری از حملات و دیگر ابزار هایی که در این افزونه امنیتی وجود دارد.

 

این افزونه نیز دارای دو نسخه رایگان و پیشرفته است که بر اساس نیاز خود باید یکی را انتخاب کنید که در مورد این افزونه نیز به نظر ما امکانات نسخه رایگان نیاز های ضروری را رفع میکند.

امتیاز iThemes نیز 4.6 از 3,887 نظر است که با اینکه تعداد نظرات بیشتر است ولی میانگین امتیاز از افزونه wordfence کمی کمتر است که ممکن است با تعداد کمی نظر امتیاز تغییر کند.

 

انتخاب بهترین افزونه با خودتان

ما چند تا از بهترین افزونه امنیتی وردپرس را به شما معرفی کردیم ولی اینکه کدام بهتر است انتخاب با خودتان است و بر اساس توضیحات ما باید یک افزونه امنیتی وردپرس را انتخاب کنید ولی پیشنهاد ما به شما افزونه Wordfence و به طور قطعی نمی گوییم این افزونه بهترین است ولی امکاناتی دارد که اگر زمانی بخواهیم بر روی سایتی از یک افزونه امنیتی استفاده کنیم، از این افزونه استفاده میکنیم.

 

مقالات مشابه
دیدگاه

بدون دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه مشتریان