تغییر ایمیل مدیریت وردپرس

تغییر ایمیل مدیریت وردپرس
  • علی احمدی
  • تاریخ انتشار 2021 / 06 / 28
  • دیدگاه 0 نظر
  • تعداد بازدید 93

بعضی وقت ها شده که در هنگام نصب یک وردپرس ایمیل شخصی خود را وارد کرده اید . تمام ایمیل های وردپرس به ایمیل شما ارسال میشوند و شما میخواهید آن را تغییر بدهید ولی نمیدانید دقیقا چگونه این کار را انجام بدهید.

یا اینکه هاستی را خریداری کرده اید که به صورت پیش فرض دارای وردپرس بوده است و شما میخواهید ایمیل آن را تغییر بدهید. ما در این مقاله روش تغییر ایمیل مدیریت وردپرس را به شما آموزش میدهیم.

 

انواع روش های تغییر ایمیل مدیریت وردپرس

برای اینکه ایمیل مدیریت را تغییر بدهید، از دو روش میتوانید اقدام کنید. در روش اول از طریق پیشخوان وردپرس این کار را انجام میدهیم و بسیار آسان است. در روش دوم از طریق پایگاه داده ایمیل را تغییر میدهیم و این روش برای مواقعی است که دسترسی به پیشخوان وردپرس را ندارید.

 

روش اول : از طریق پیشخوان وردپرس

در این روش تغییر ایمیل مدیریت وردپرس، شما در تنظیمات وردپرس به راحتی ایمیل جدید خود را جایگزین ایمیل قبلی میکنید. برای این کار ابتدا در پیشخوان به منوی تنظیمات >> عمومی مراجعه کنید. در صفحه ای که باز میشود یک فیلد با عنوان “آدرس ایمیل مدیریت” مشاهده میکنید که باید ایمیل جدید خود را جایگزین کنید. (مانند تصویر زیر )

 

تغییر ایمیل مدیریت وردپرس در پیشخوان

توجه داشته باشید که بعد از تغییر ایمیل باید ایمیلی که از طرف وردپرس به ایمیل جدید ارسال میشود را تایید کنید در غیر این صورت تغییر نمیکند.

اگر بخواهید ایمیل ادمین را تغییر بدهید باید به منو کاربران >> همه کاربران مراجعه کنید و کاربر ادمین را پیدا کنید. سپس بر روی ویرایش شناسه کلیک کرده و در صفحه باز شده فیلد ایمیل را تغییر بدهید.

 

روش دوم : از طریق PhpMyAdmin

این روش تغییر ایمیل مدیریت وردپرس کمی دشوار تر از روش قبلی است ولی در زمان هایی که دسترسی به پیشخوان وردپرس ندارید مورد نیاز میشود.

ابتدا باید وارد صفحه اصلی هاست خود بشوید و سپس phpMyAdmin را پیدا کنید.

 

تغییر ایمیل مدیریت وردپرس

در هاست های مختلف تصویر بالا متفاوت است ولی عنوان یکی است.

وارد phpMyAdmin بشوید و در سمت چپ پایگاه داده خود را پیدا کنید و آن را باز کنید تا جدول ها نمایش داده شوند. در جدول ها به دنبال جدول options بگردید. در این جدول ردیفی به نام admin_email وجود دارد که آن را ویرایش کنید.

 

تغییر admin_email

در صفحه ویرایش مقدار option_value را تغییر بدهید و ایمیل جدید را وارد کنید و سپس دکمه “go” را بزنید تا تغییرات ذخیره شود.

به این ترتیب شما تغییر ایمیل مدیریت وردپرس به روش پایگاه داده را انجام دادید. حالا اگر بخواهید ایمیل کاربر مدیر را تغییر بدهید باید وارد جدول users بشوید و کاربر مورد نظر را پیدا کرده و آن را ویرایش کنید. مانند بالا در این مورد هم ایمیل را تغییر بدهید و دکمه “go” را بزنید. به همین راحتی

 

در این مقاله دور روش تغییر ایمیل مدیریت وردپرس را آموزش دادیم. امیدوارم به شما کمک کرده باشیم.

برچسب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *