راهکار های کاهش رتبه الکسا

کاهش رتبه الکسا
  • علی احمدی
  • تاریخ انتشار 2021 / 06 / 21
  • دیدگاه 0 نظر
  • تعداد بازدید 70

همه ما به دنبال فروش بیشتر و همچنین بازدید بیشتر از سایتمان هستیم. برای اینکه بازدید و فروش را بیشتر کنیم راه های زیادی وجود دارد اما یک موضوع در این باره وجود دارد که آن هم نحوه فهمیدن بازدید از سایت است. ما باید ابتدا میزان بازدید کاربران از سایت را اندازه گیری کنیم تا متوجه بشویم که بعد از کاری که روی سایتمان انجام داده ایم بازدید بیشتر شده است یا کمتر ؟

ابزار ها و سایت های مختلفی برای این کار وجود دارند که یکی از بهترین های آن الکسا است. در این مقاله چند راهکار های کاهش رتبه الکسا را به شما معرفی میکنیم.

 

توضیح کوتاه در مورد الکسا

ابتدا کمی در مورد الکسا برایتان توضیح بدهم. الکسا ابزاری است که سایت ها را بر اساس بازدید کاربران رتبه بندی میکند. از آنجایی که الکسا رتبه شما را نسبت به سایت های دیگر اندازه میگیرد پس هر چقدر مقدار عددی این رتبه کمتر باشد، رتبه بهتری در این الکسا خواهید داشت.

این ابزار ابتدا به عنوان یک ماژول در مرورگر ها بود ولی بعدا توسط آمازون خریداری شد و تبدیل به یک سایت شده است که هم ماژول مرورگر و هم چندین ابزار دیگر برای بررسی سایت ها دارد که با وارد شدن در سایت آن و وارد کردن آدرس سایت خود میتوانید به تمام اطلاعات سایت خود دسترسی پیدا کنید.

مشاهده رتبه سایت در الکسا

 

راهکار های کاهش رتبه الکسا

در این مقاله چند راهکار برای کاهش رتبه الکسا را به شما آموزش میدهیم با انجام آن ها و رعایت اصول آن میتوانید به راحتی رتبه الکسای خود را کاهش بدهید.

 

ایجاد یک عنوان خوب

در ابتدا باید یک عنوان خوب برای مطلب و یا صفحه خود انتخاب کنید تا زمانی که یک کاربر جمله یا کلمه ای را جست و جو میکند، سایت شما هم جز نتایج جست و جو قرار بگیرد. عنوانی که انتخاب میکنید بایدکمتر از 65 کاراکتر باشد و از همه مهم تر کاملا واضح و مرتبط با محتوا باشد به صورتی که علاوه بر جست و جوی زیاد توسط کاربر برای موتور های جست و جو نیز بهینه و قابل توجه باشد.

عنوان در کاهش رتبه الکسا

نوشتن توضیحات متا

زمانی که در گوگل جست و جو میکنید در نتایج علاوه بر عنوان، توضیحات کوتاهی نیز در پایین آن نمایش داده میشود که به آن توضیحات متا (meta description) گفته میشود. این توضیحات، نمایش خلاصه ای از مطلب شما ویا توضیحاتی در مورد صفحه شما هستند که باعث میشوند کاربر در مورد محتوای موجود در سایت شما آگاه بشود و از سایت شما بازدید کند که این کار کاربر باعث کاهش رتبه الکسا سایت شما میشود.

توضیحات متا در کاهش رتبه الکسا

 

تگ مهم H1

یکی دیگر از راهکار های کاهش رتبه الکسا تگ h1 است. گوگل زمانی که صفحه شما را بررسی میکند مهم ترین تگی که به پیدا کردن موضوع صفحه شما به آو کمک میکند تک h1 است.

بر اساس الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل با توجه به تگ h1 صفحه  شما به معنی و موضوع محتوای شما پی میبرد و اینکار باعت نمایش بهتر در نتایج گوگل میشود. زمانی که در نتایج جست و جو بالاتر نمایش داده شوید، کاربران بیشتری نیز به سایت شما مراجعه میکنند. توجه داشته باشید که هر صفحه تنها یک تگ h1 باید داشته باشد تا گوگل به راحتی تشخیص بدهد .

 

متن جایگزین یا همان alt

از آنجایی که گوگل و دیگر موتور های جست و جو قادر به پردازش دقیق تصاویر و تشخیص موضوع تصویر نیستند با وارد کردن مقدار alt برای تصاویر یک متن جایگزین وارد میکنیم. دلیل تاثیر alt بر روی کاهش رتبه الکسا این است که علاوه بر کمک کردن به موتور ههای جست و جو، باعث میشود زمانی که یک کاربر وارد سایت شما میشود و به هر دلیلی تصویری در سایت شما باز نشود، این متن به جای تصویر برای کاربر نمایش داده میشود.

 

بررسی لینک ها و حذف لینک شکسته

یکی از مواردی که رعایت نکردن آن باعث افزایش رتبه الکسا میشود، لینک شکسته است. برای اینکه شاهد کاهش رتبه الکسا باشیم باید دقت کنیم که هیچ لینک شکسته ای در سایت وجود نداشته باشد زیرا زمانی که الکسا در حال بررسی سایت شما است، به لینک شکسته برخورد کند به شما نمره منفی میدهد و باعث عدم ادامه بررسی میشود.

مانند اینکه یک کاربر وقتی وارد یک لینک میشود و به یک صفحه 404 بر میخورد، از سایت دلسرد میشود و ترجیح میدهد یک سایت دیگر را چک کند.

اما دلیل اینکه یک لینک شکسته میشود چیست؟

– حذف صفحه ای که در سایت خودتان به آن لیک داده اید

– حذف سایت خارجی که به آن لینک داده بودید

– تغییر آدرس یک مطلب و سایتی که در یک لینک استفاده شده است

 

استفاده از حافظه پنهان سایت یا کش (cash)

حافظه پنهان و یا همان کش باعث میشود زمانی که کاربر وارد سایت شما میشود اطلاعات سایت شما بر روی مرورگر او ذخیره شود و هنگامی که مجدد وارد سایت شما میشود صفحات با سرعت بیشتری بارگذاری خواهید شد. این کار باعث میشود که کاربر به سرعت سایت شما علاقه مند شود و بهتر بین صفحات جا به جا شود.

استفاده از این حرکت از راهکار های خوب کاهش رتبه الکسا است که حتمی پیشنهاد میکنم آن را در سایت خود فعال کنید.

 

در آخر …

این راهکار ها در کاهش رتبه الکسا تاثیر خوبی دارند ولی تنها به همین چند راهکار ختم نمیشود و راه های زیادی وجود دارد. در کل برای اینکه رتبه بهتری در الکسا داشته باشید تمام نکات سئو را رعایت کنید و سعی کنید کاربر را در سایت خود نگه دارید البته به صورتی که از ماندن در سایت رضایت داشته باشد نه با گیج کردن کاربر.

امیدوارم این مطلب به شما  در کاهش رتبه الکسا سایت کمک خوبی کرده باشد.

برچسب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *