چند نکته اساسی در سئو

نکات سئو اساسی
  • علی احمدی
  • تاریخ انتشار 2021 / 06 / 30
  • دیدگاه 0 نظر
  • تعداد بازدید 82

در علم سئو نکات و راهکار های زیادی وجود دارد که شاید خواندن همه آن ها طولانی باشد ولی چند نکات سئو اساسی وجود دارد که  با رعایت آن تاثیر زیادی بر سئو سایت خود میگذارید.

در این مقاله ما این نکات را به شما مرفی میکنیم و آن ها را آموزش میدهیم.

 

لینک به سایت های مرتبط

یکی از نکات سئو لینک دادن به سایت های مرتبط با سایت ما است که همیشه در سئو و موتور های جست و جو نقش خوبی داشته است.

البته در نظر داشته باشید که حتما به سایت هایی لینک بدهید که آن ها هم سئو خوبی داشته باشند و همچنین با کسب و کار شما مرتبط باشند.

 

ایجاد محتوای منظم

حتی اگر یک سایت فروشگاهی دارید بهتر است یک وبلاگ نیز در آن داشته باشید. ایجاد محتوا و مطلاب به صورت منظم (برای مثال یک هر روز) انتشار بدهید. موتور های جست و جو مانند گوگل زمانی که متوجه بشوند شما به صورت منظم و همیشه یک متحوا انتشار میدهید، شما را به عنوان یک فردی که به کسب و کارش اهمیت میدهد تشخیص میدهند و اهمیت بیشتری به شما میدهند.

همچنبن کاربران نیز کسب و کار شما را فعال تر میشناسند و نسبت به دیگر سایت ها به شما بیشتر اهمیت میدهند. انتشار به موقع یکی از نکات سئو بسیار آسان است ولی فراموش نکنید که محتوایی که متشر میکنید تمام نکات سئو را رعایت کرده باشد و مهم تر از همه کپی نباشد زیرا تاثیر بد کپی از انتشار منظم مطلب بیشتر است.

 

نکات سئو در سرعت سایت

جلوگیری از کندی سایت

مهمترین نکته اساسی در سئو از نظر من سریع بودن سایت است. الان در عصری از اینترنت زندگی میکنیم که هیچ کس حاضر نیست منتظر یک سایت بماند تا لود شود و اگر کمی طول بکشد حتما آن را میبندد. حتی خود ما هم همین رفتار را داریم پس تا آن جایی که میتوانید سعی کنید سرعت بارگذاری سایت خود را بالا ببرید.

از دلایی که میتواند باعث کند شدن یک سایت شود سنگین شدن آن است. اگر بخواهم راحت تر بگم منظورم این است که افزونه و قالب اضافی و بدون استفاده در سایت خود نداشته باشید و آن ها را پاک کنید تا سایت سبک تر شود.

 

رعایت سئو در نویسندگی

از نکات سئو که خیلی ها اشتباه از آن استفاده میکنند رعایت سئو در نوشتن یک محتوا و مطلب است. بعضی از افرد به گونه ای از کلمات کلیدی و غیره در مطالب خود استفاده میکند که شاید برای موتور های جست و جو خوب باشد ولی از نظر کاربران این مطلب قابل خواندن نیست و جذب آن نمیشوند.

درست است که ما نکات سئو را در محتوا برای موتور های جست و جو انجام میدهیم ولی نیت اصلی ما همان کاربر است و کاربران از طریق گوگل و غیره به سایت ما میرسند پس بالا بردن سئو برای رسیدن به کاربر است و باید همیشه کاربران را در اولویت قرار بدهیم.

 

نکات سئو آدرس سایت

آدرس سایت اصولی

شاید از نظر شما آدرس سایت و یا آدرس یک صفحه مهم نباشد ولی زمانی که یک آدرس برای یک کاربر بی معنی باشد، برای موتور جست و جو هم همین معنی را دارد.

سعی کنید بیشتر از کلمات با معنی در آدرس استفاده کنید. در مورد کلمات فارسی درست است که افزونه سئو امتیاز بیشتری میدهد چون با عنوان یکی است ولی شما سعی کنید از معادل انگلیسی آن جمله یا کلمه استفاده کنید که هم معنی دار باشد و هم برای موتور های جست و جو خوانا تر باشد.

 

توضیحات متا کاملا یونیک

توضیحات متا برای معرفی مطلب یا صفحه به کاربر نقش مهمی دارد و شما باید آن را کاملا مرتبط با محتوا و دقیق بنویسید و تمام سعی خود را بکنید تا کاربر را به خواندن صفحه دعوت کنید.

گوگل به محتوای تکراری و کپی شده خیلی حساس است مخصوصا اگر در توضیحات متا این حرکت را زده باشید امتیاز منفی بدی را در پی دارد پس سعی کنید یک توضیح کاملا یونیک بنویسید. برای اینکار کافیست فقط خودتان آن را بنویسید و کاملا مرتبط با محتوای صفحه مورد نظر باشد تا خود به خود یک توضیح یونیک تبدیل شود.

 

دیگر نکات سئو اساسی

این چند نکته ای که در بالا توضیح داده ام فقط چند مورد از نکات سئو است و حتی نکات مهم دیگری هم وجود دارند که در آینده در مورد آن ها مطالبی انتشار میدهیم.

پیشنهاد من این است که حتما مقاله برخی از اشتباهات رایج در سئو را مطالعه کنید. در این مقاله هم چند نکته معرفی شده است که با رعایت درست آن ها سئو سایت خود را بهتر خواهید کرد.

برچسب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *