افزایش سرعت وردپرس در لوکال هاست

افزایش سرعت وردپرس در لوکال هاست
  • علی احمدی
  • تاریخ بروزرسانی 2021 / 11 / 15
  • دیدگاه 0 نظر
  • تعداد بازدید 508

افزایش سرعت وردپرس در لوکال هاست برای خیلی از افراد نیاز است زیرا این افراد برای جلوگیری از هزینه های اضافه خرید هاست، از لوکال هاست استفاده میکنند اما در لوکال هاست به مشکل افت سرعت وردپرس بر میخورند. ما در این مقاله چند روش افزایش سرعت وردپرس در لوکال هاست را به شما آموزش میدهیم تا بتوانید به راحتی از وردپرس در لوکال استفاده کنید. این روش ها بار ها توسط تیم نیر وب استفاده شده است پس بسیار کار آمد است.

اولین و بهترین روش افزایش سرعت وردپرس در لوکال هاست

زمانی که شما به اینترنت متصل هستید وردپرس به صورت خودکار اطلاعاتی را از اینترنت دریافت میکند برای مثال آپدیت خودش و افزونه و قالب ها .اما از آن جایی که وردپرس شما بر روی لوکال هاست نصب هست دریافت و ارسال این اطلاعات کمی طول میکشد پس اگر نیازی به اینترنت ندارید موقع استفاده از لوکال اینترنت خود را قطع کنید. زمانی که اینترنت خود را قطع کنید شاهد افزایش سرعت چشمگیری میشوید.

 

حذف قالب های اضافی

وردپرس هم مانند خیلی از نرم افزار های دیگر زمانی که اطلاعات و فایل های اضافه زیادی داشته باشند باعث کند شدن آن ها میشود پس اگر در وردپرس خود قالب های اضافه ای دارید حتما آن ها را پاک کنید. پاک کردن قالب های اضافه بر روی افزایش سرعت وردپرس در لوکال هاست تاثیر دارد. وردپرس برای بروز نگه داشتن خود همیشه آپدیت بودن قالب ها و افزونه ها را بررسی میکند و همانطور که گفتیم در لوکال هاست این بررسی کمی سخت میشود و اگر تعداد این بررسی ها زیاد باشد پس قطعا در سرعت تاثیر میگذارد.

 

حذف افزونه های اضافی

بیشتر افرادی که از وردپرس استفاده میکنند افزونه های زیادی را نصب و حذف میکنند ولی بعضی از افراد اعتقادی به حذف افزونه های بدون کاربرد ندارند و این کار باعث افزایش تعداد افزونه ها بر روی وردپرس میشود. یکی دیگر از روش های افزایش سرعت وردپرس در لوکال هاست مانند پاک کردن قالب های اضافه، پاک کردن افزونه های غیر فعال و بدون کاربرد است. با این کار علاوه بر افزایش سرعت، حجم فایل های وردپرسی را نیز کاهش میدهد. البته کم شدن حجم سایت خودش تاثیر بسیار زیادی در سرعت سایت دارد.

 

افزایش مقدار استفاده XAMPP از memory

زمانی که شما برنامه xampp یا هر برنامه دیگری نصب کنید به صورت پیشفرض مقدار استفاده رم  آن ها از ظرفیت سیستم شما، مقدار بسیار پایین تری است. یک از دلایل کاهش سرعت وردپرس شما همین برنامه زمپ و یا دیگر برنامه ها است.

برای اینکه مقدار استفاده زمپ از حافظه مموری را افزایش بدهیم باید به وارد صفحه برنامه بشوید و بر روی دکمه config کلیک کنید. سپس از گزینه های باز شده، گزینه PHP(php.ini) را انتخاب کنید.

فایل php.ini در افزایش سرعت وردپرس در لوکال هاست

همچنین میتوانید به جای این روش از طریق فایل های برنامه این فایل را باز کنید. ابتدا وارد پوشه xampp بشوید و  سپس فایل php.ini را پیدا کنید.

در فایل باز شده عبارت memory-limit را جست و جو کنید تا مقدار آن را پیدا کنید. حالا مقدار پیش فرض را به هر مقداری که میخواهید تغییر بدهید فقط حواستان به مقدار حافظه مموری سیستمان باشد تا سرعت خود سیستم را کند نکنید.

memory-limit در افزایش سرعت وردپرس در لوکال هاست

 

بعد انجام این مراحل فایل را ذخیره کنید و برای خواندن این اطلاعات توسط برنامه یک بار برنامه را زمپ را stop و مجدد start کنید تا برنامه دوباره اطلاعات را بخواند و ظرفیت استفاده خود را افزایش بدهد.

 

کاهش تعداد وردپرس های نصب شده

یکی دیگر از دلایل کاهش سرعت نصب وردپرس های اضافی است. از آنجایی که دیگر حافظه محدودی برای هاست ندارید ممکن است وردپرس های زیادی نصب کرده باشید. با اینکه شما وارد یکی از وردپرس ها میشوید ولی برنامه زمپ تمام وردپرس ها را بررسی میکند و این کار باعث کند شدن لوکال هاست میشود. پس اگر نیازی به دیگر وردپرس ها ندارید حتما آن ها را حذف کنید. با این کار هم مقدار کمتری از فضای ذخیره سازی سیستم خود استفاده کرده اید و هم سرعت لود وردپرس های مورد نیاز را بیشتر کرده اید.

 

مشکل در کد و اسکریپت وردپرس

ممکن است زمانی تغییراتی در کد و اسکریپت وردپرس خود داده باشید ولی حرکت اشتباهی زده باشید و خودتان متوجه نشده باشید. این مشکل باعث کند شدن سرعت وردپرس شما شده است در صورت امکان تغییرات انجام شده را به حالت قبل برگردانید و سرعت وردپس خود را بررسی کنید. یا بهتر است قبل از هر تغییری در کد های سایت یک پشتیبانی از سایت بگیرید که در صورت نیاز آن را برگردانید.

 

نصب قالب و افزونه غیر استاندارد

اگر بعد از نصب یک افزونه یا قالب سرعت وردپرس شما کاهش پیدا کرد پس مطمئن باشید مشکل از آن افرونه یا قالب است زیرا بعضی از کد نویس ها از کد های استاندار استفاده نمیکنند و یا اشتباهی در محصول خود انجام داده اند که باعث رخ دادن این اتفاق شده است. برای بررسی این مورد میتوانید به صورت موقت قالب خود را تغییر بدهید و افزونه ها را فعال و غیر فعال کنید .

البته تیم نیر وب تمام محصولات خود را براساس استاندارد های موجود نوشته است و همه را بررسی میکند :)

 

روش های افزایش سرعت وردپرس در لوکال هاست

در این وقاله چندین روش را به شما معرفی کردیم و همچنین آن ها را آموزش داده ایم تا اگر زمانی به مشکل کند بودن سرعت وردپرس در لوکال هاست برخوردید بتوانید با استفاده از این روش ها سرعت وردپرس خود را افزایش بدهید. امیدوارد تمام این موارد در رفع مشکل شما کمک کرده باشند.

اگر شما هم روشی را می شناسید که در افزایش سرعت وردپرس در لوکال هاست تاثیر میگذارد و ما فراموش کرده ایم آن را توضیح بدهیم حتما در کامنت ها برای ما و دیگر کاربران بنویسد.

برچسب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *