افزایش حجم آپلود وردپرس

افزایش حجم آپلود وردپرس
  • علی احمدی
  • تاریخ انتشار 2021 / 06 / 14
  • دیدگاه 0 نظر
  • تعداد بازدید 76

اکثر افراد زمانی یک وردپرس خام نصب میکنند برای آپلود فایل ها در وردپرس به مشکل محدودیت حجم آپلود برمیخورند. در اصل این محدودیت مربوط به سرور شما است ولی در وردپرس قابل تغییر است.

افزایش حجم آپلود وردپرس ممکن است کمی سخت باشد ولی ما در این مقاله آن را به روشی به شما توضیح خواهیم داد که به راحتی بتوانید حداکثر حجم آپلود را تغییر بدهید.

 

روش های افزایش حجم آپلود وردپرس

روش های مختلفی برای این کار وجود دارد که یکی از دیگری آسان تر است. ما همه آن ها را به شما توضیح خواهیم داد تا هرکدام که میخواهید را انجام بدهید.

افزایش حجم آپلود در وردپرس شبکه

اگر وردپرس خود را به وردپرس شبکه تبدیل کرده باشید روش افزایش حجم آپلود کمی متفاوت است. برای این کار باید تنظیمات سرور وردپرس را تغییر بدهید. در تنظیمات مدیر شبکه شما قادر خواهید بود حداکثر حجم آپلود را به هر مقداری که میخواهید تغییر بدهید و تمام وردپرس های موجود در شبکه نیز تغییر پیدا خواهد کرد.

افزایش حجم آپلود وردپرس شبکه

 

ساخت یا ویرایش فایل php.ini در وردپرس

در این روش شما باید از طریق FTP یا SFTP وارد فایل های اصلی سایت خود بشوید و فایل php.ini را پیدا کنید و اگر موجود نبود یکی ایجاد کنید. با این کار شما مقدار حجم آپلود سرور سایت خود را تغییر میدهید. توجه کنید که حتما برای اطمینان قبل از این کار از سایت خود پشتیبان تهیه کنید زیرا شما قرار است اطلاعات سرور خود را تغییر بدهید. در صورت موجود بودن کد زیر در فایل مورد نظر مقدار آن را تغییر بدهید و یا اگر موجود نبود آن را اضافه کنید.

 

upload_max_filesize = 64M
post_max_size = 64M
max_execution_time = 300

ویرایش و تغییر در فایل htaccess.

یکی دیگر از روش ها ویرایش فایل htaccess. است. اگر دسترسی به فایل php.ini برایتان سخت است میتوانید از این روش استفاده کنید. فایل htaccess. را در بین فایل های اصلی وردپرس پیدا کنید و کد زیر را به آن اضافه کنید. با این این کار شاهد افزایش حجم آپلود وردپرس خواهید بود.

php_value upload_max_filesize 64M
php_value post_max_size 64M
php_value max_execution_time 300
php_value max_input_time 300

 

ویرایش فایل wp-config.php وردپرس

در فایل های اصلی وردپرس فایلی به نام wp-config.php وجود دارد که امکان دارد اسم آن را شنیده باشید. در این فایل با افزودن کد زیر به راحتی میتوانید حجم آپلود را تغییر بدهید. این روش جزو یکی از روش های آسان افزایش حجم آپلود وردپرس است زیرا دسترسی به این فایل بسیار آسان است.

 
@ini_set('upload_max_size','64M');
@ini_set('post_max_size','64M');
@ini_set('max_execution_time','300');
 

 

ویرایش فایل functions.php وردپرس

اگر نتوانستید از هر کدام از روش های بالا استفاده کنید و یا هیچ کدام جواب نداد میتوانید از این روش استفاده کنید. در این روش افزایش حجم آپلود وردپرس شما باید فایل functions.php وردپرس را ویرایش کنید برای این کار فقط کافیست کد زیر را به این فایل اضافه کنید.

 
@ini_set('upload_max_size','64M');
@ini_set('post_max_size','64M');
@ini_set('max_execution_time','300')
 

 

استفاده از افزونه

ممکن از بعضی از شما ها قادر به تغییر فایل های خود نباشید و یا حتی علاقه ای به این کار نداشته باشید میتوانید از افزونه ای برای این کار استفاده کنید.

افزونه Increase Max Upload File size، افزونه ای رایگان با نصب فعال پیش از 80 هزار است.

بعد از نصب این افزونه تنها کاری که باید انجام بدهید تغییر دادن مقدار حجم مجاز است فقط کافیست به منویی که در تنظیمات وردپرس با نام Increase Max Upload File size اضافه شده است مراجعه کنید و مقدار مورد نظر خود را انتخاب کنید.

افزونه برای افزایش حجم آپلود وردپرس

 

مشاهده و دانلود افزونه Increase Max Upload File size

 

پیشنهاد ما

به نظر من برای این کار بسیار ساده یک افزونه جداگانه نصب نکنید و سایت خود را شلوغ نکنید. فقط کافیست یکی از روش های افزودن کد را انجام بدهید. به نظر من ویرایش فایل wp-config.php ساده ترین روش است.

امیدوارم این روش ها به شما در افزایش حجم آپلود وردپرس به شما کمک کند.

برچسب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *