+

انواع محصولات ووکامرس

اخرین به روز رسانی:

زمان مطالعه : دقیقه

همه ی شما میدانید که برای راه اندازی یک فروشگاه در وردپرس نیاز به افزونه فروشگاه ساز دارید. از بهترین افزونه ها برای این کار، افزونه ووکامرس است. در این افزونه شما میتوانید چند نوع محصول وارد کنید. در این مقاله انواع محصولات ووکامرس را به شما معرفی خواهیم کرد.

 

انواع محصولات ووکامرس

انواع محصولات ووکامرس بر اساس نوع فروش فروشندگان است. دلیل اینکه ووکامرس چند حالت مختلف را برای محصولات خود ایجاد کرده این است که با یک افزونه بتوانیم هر نوع محصولی را در فروشگاه خود بفروشیم. حالت های محصول بستگی به نوع فروش شما دارند، از دانلودی و مجازی گرفته تا محصولات فیزیکی. در ادامه انواع آن ها را به شما معرفی خواهم کرد. محصولات ووکامرس چهار نوع دارند: ساده، گروه بندی شده، معرفی/خارجی و متغیر.

 

محصولات ساده

اولین نوع محصولات، محصول ساده است که به صورت پیش فرض نیز زمانی که محصولی را وارد میکنید به صورت ساده است. این نوع حالت محصول همانطور که از نامشان پیدا است یک محصول کاملا ساده است.

در این نوع محصول دو حالت مجازی و دانلودی قابل اضافه کردن هستند.

محصول ساده در انواع محصولات ووکامرس

-حالت های محصول ساده

–مجازی

ابتدا بگذارید حالت های مجازی و دانلودی را معرفی کنم. زمانی که شما تیک مجازی را میزنید به این معنی است که محصولی که قصد فروش آن را دارید به صورت مجازی و غیر فیزیکی است. برای مثال محصولات فایلی، دوره های آموزش و … که نیازی به ارسال فیزیکی کالا ندارند.

–دانلودی

حالت دانلودی بسار ساده است. در این حالت به محصول شما قابلیت اضافه کردن لینک را میدهد. برای مثال زمانی که شما یک محصول مجازی مانند فایل گرافیکی را میفروشید نیاز به اضافه کردن لینک دانلود فایل را نیز دارید همچنین در محصول فیزیکی نیز شاید نیاز به افزودن فایل آموزش محصول نیز داشته باشید. این قابلیت زمانی که فعال میکنید بعد از خرید محصول بلافاصله لینک دانلود فایل در اختیار مشتری قرار میگیرد.

 

محصول گروه بندی شده

یکی دیگر از انواع محصولات ووکامرس، محصول گروه بندی شده است که امروزه بسیار کاربردشان بیشتر شده است. برای مثال شما یک محصول مانند کتاب دارید که هم به صورت فیزیکی و هم به صورت فایل PDF میفروشید. برای این کار شما باید یک محصول گروه بندی شده ایجاد کنید سپس در قسمت محصولات مرتبط، محصولاتی که میخواهید به آن اصافه شود را اضافه کنید که در اینجا محصول ساده دانلودی و محصول ساده فیزیکی را اضافه کنید.

محصول گروهی در انواع محصولات ووکامرس

 

 

محصولات معرفی/خارجی

برای مثال شما میخواهید یک محصول در دیجیکالا را معرفی کنید و با فروش آن مقداری سود دریافت کنید، برای این کار شما باید یک محصول معرفی / خارجی ایجاد کنید. در این نوع محصول کاربر به جای خرید محصول به صفحه مورد نظر شما هدایت میشود. زمانی که شما محصول خارجی ایجاد میکنید ووکامرس از شما مقدار هایی میخواهد: قیمت، لینک محصول، عنوان دکمه.

شما باید لینک محصول مورد نظر خود (همان لینک بازار یابی محصول) را وارد کنید همچنین میتوانید متن دکمه خود را تغییر بدهید و به جای خرید محصول، مشاهده محصول را بنویسید.

محصول خارجی در انواع محصولات ووکامرس

محصول متغییر

از انواع محصولات ووکامرس، بعد از محصول ساده، محصول متغییر بسیار پرکاربرد است. یک محصول مانند کفش در رنگ ها و  سایز های مختلف وجود دارد که شاید قیمت محصول نیز در رنگ و سایز های مختلف، متفاوت باشند. برای افزودن این نوع محصول ابتدا در قسمت ویژگی ها در منوی محصولات باید ویژگی های مورد نیاز خود را وارد کنید.

برای مثال محصول شما در رنگ های مختلف وجود دارد پس ابتدا یک ویژگی به عنوان رنگ اضافه کنید. بعد از افزودن ویژگی در رو به روی آن یک لینک با عنوان پیکربندی شرایط و ضوابط وجود دارد. با کلیک بر روی آن شما میتوانید رنگ های خود را وارد کنید.

افزودن ویژگی ها

بعد از وارد کردن رنگ ها مورد نظر خود داخل افزودن محصول خود بروید و نوع محصول را بر روی متغیر تنظیم کنید. برای اینکه محصول شما بر اساس ویژگی ها مختلف متفاوت باشد ابتدا باید در قسمت ویژگی ها، ویژگی های مربوط به محصول را وارد کنید. برای مثال شما باید ویژگی رنگ را اضافه کنید و بعد از آن رنگ هایی که محصول شما دارد را اصافه کنید. در آخر نیز تیک گزینه ” استفاده برای متغیرها ” را بزنید تا محصول شما بر اساس این ویژگی متغییر شود.

ویژگی های محصول متغییر

بعد از آن در قسمت تغییرات محصول، متغیر مورد نظر خود را انتخاب کنید و بر اساس یک مقدار از ویژگی آن، قیمت و مشخصات محصول را وارد کنید. برای افزودن متغییر دیگر باید دوباره یک ویژگی را انتخاب کنید ولی این بار یک مقدار دیگر آن را انتخاب کنید.

متغییر های محصول متغییر

به همین راحتی محصول متغیر را ایجاد کردید.

در این مقاله شما را با انواع محصولات ووکامرس آشنا کردم. امیدوارم به راحتی بتوانید از این محصولات استفاده کنید و یک فروشگاه فوق العاده ایجاد کنید.

مقالات مشابه
دیدگاه

بدون دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه مشتریان