+

تشخیص نسخه PHP وردپرس

اخرین به روز رسانی:

زمان مطالعه : دقیقه

از آنجایی که وردپرس یک CMS با کد های PHP است پس سرعت سایت شما بستگی به نسخه PHP وردپرس دارد. هر چقدر نسخه PHP شما بروز تر باشد، سرعت سایت شما بیشتر میشود که همه ی ما به دنبال آن هستیم.

 

نحوه تشخیص نسخه PHP وردپرس

برای اینکه بدانیم وردپرس ما از آخرین نسخه استفاده میکند یا خیر باید ابتدا نسخه آن را تشخیص بدهیم. برای این کار چند روش وجود دارد که از هر روشی که راحت تر هستید میتوانید استفاده کنید. در حال حاضر آخرین نسخه پی اچ پی، نسخه 8 است که هنوز خیلی از افراد از آن استفاده نمیکنند زیرا هنوز ضعف هایی دارد به خاطر همین بهتر است از نسخه 7.4 استفاده کنیم تا نسخه 8 کامل شود.

 

از طریق سلامت سایت وردپرس

روش اولی که میتوانید نسخه PHP وردپرس خود را تشخیص بدهید از بخش “سلامت سایت” خود وردپرس است. برای رفتن به این بخش به منو “ابزار ها” وردپرس مراجعه کنید و یک گزینه به نام “سلامت سایت” وجود دارد که بر روی آن کلیک کنید. در صفحه باز شده به تب اطلاعات بروید و گزینه سرور را پیدا کنید. در اطلاعات سرور چند ویژگی سرور را به شما گفته است که در میان آن ها نگارش PHP وجود دارد.

تشخیص نسخه php وردپرس از طریق وردپرس

استفاده از فایل php

از دیگر روش های تشخیص نسخه PHP ساخت یک فایل در هاست است. شما در این فایل با قرار دادن یک کد کوتاه PHP است. برای این کار وارد هاست خود بشوید و در هر کجا که میخواهید یک فایل php با نام دلخواه ایجاد کنید. بعد از ایجاد فایل کد زیر را در داخل آن قرار بدهید و ذخیره کنید. سپس آدرس آن را وارد کنید تا اجرا شود.


<?php phpinfo();?>

در صفحه باز شده مشخصات php و سرور شما را خواهد نوشت.

تشخیص نسخه php وردپرس از طریق فایل

از طریق هاست

آخرین روش تشخیص نسخه PHP وردپرس از طریق پیشخوان هاست است. در پیشخوان هاست cpanel یک گزینه به عنوان “MultiPHP Manager” وجود دارد که در آن نسخه های دامنه های شما را نوشته است. در این روش به راحتی میتوانید نسخه های تمام دامنه ها و ساب دامنه های خود را مشاهده کنید.

تشخیص نسخه php وردپرس از طریق cpanel

در این بخش میتوانید نسخه خود را نیز تغییر بدهید.

 

در این مقاله سه روش را به شما آموزش داده ایم که به راحتی میتوانید نسخه PHP وردپرس خود را تشخیص بدهید و در صورت نیاز آن را تغییر بدهید تا به جدید ترین نسخه تغییر کند. امیدوارم به شما کمک کرده باشیم تا سرعت سایت خود را با این روش افزایش بدهید.

مقالات مشابه
دیدگاه

بدون دیدگاه

دیدگاه مشتریان