+

افزودن نقشه گوگل در وردپرس

اخرین به روز رسانی:

زمان مطالعه : دقیقه

امروزه در زندگی روزمره افراد زیادی از نقشه ها مانند گوگل مپ برای مسیر یابی استفاده میکنند و بهترین روش برای آدرس دادن هم نیز استفاده از نقشه است. در این مقاله راه های افزودن نقشه گوگل در وردپرس را آموزش میدهیم زیرا  استفاده از نقشه در سایت مزایای زیادی دارد برای مثال افزایش سئو سایت وردپرسی شما.

چرا باید از نقشه گوگل استفاده کنیم؟

اگر شما نیز از افرادی هستید که فروشگاه فیزیکی دارید و میخواهید کاربران با آن آشنا شوند باید از نقشه در سایت خود استفاده کنید. دادن آدرس با چند خط متن سخت است و مطمئنا همه کاربران متوجه آن نخواهند شد پس بهتر است با استفاده از یک نقشه ساده آدرس فروشگاه خود را به کاربر بدهید. افزودن نقشه گوگل در وردپرس مزایای دیگری نیز دارد که در ادامه آن ها را معرفی خواهیم کرد.

 

– افزایش سئو محلی

یکی از نکات مهم سئو افزایش سئو محلی است. شما باید علاوه بر افزایش سئو، سئو محلی خود را نیز افزایش بدهید. سئو محلی به این معناست که زمانی که مشا کسب و کار خود را به نقشه گوگل اضافه میکنید برای مثال کاربرانی که در گوگل به دنبال یک مکان نزیدیک خود هستند ممکن است کسب و کار شما را نیز مشاهده کنند. این یک مثال ساده و یک راهکار عالی برای افزایش سئو محلی است.

 

– مسیریابی آسان و سریع

از دیگر مزایای افزودن نقشه گوگل در وردپرس مسیر یابی آسان کاربران است. کاربران با زدن یک دکمه به راحتی میتوانند از مکان خودشان تا کسب و کار شما را مسیر یابی کنند و آن را دنبال کنند تا به مقصد برسند.

با این روش دیگر نیازی به توضیح دادن آدرس به کاربر نیست و خودشان به سرعت مسیر را پیدا خواهند کرد.

 

راه های افزودن نقشه گوگل در وردپرس

برای افزودن نقشه گوگل در وردپرس چند راه وجود دارد شما هر کدام که راحت تر بودید را میتوانید استفاده کنید.

اضافه کردن کد HTML به صورت دستی

در این روش شما باید کد HTML مورد نیاز را از نقشه گوگل دریافت کنید و به سایت خود اضافه کنید. برای این کار ابتدا وارد صفحه گوگل مپ بشوید.

بعد از آن محل کسب و کار خود را بر روی نقشه انتخاب کنید سپس دکمه اشتراک گذاری را بزنید تا یک صفحه پاپ آپ باز شود. در این صفحه دو تب وجود دارد که بخش مورد نیاز ما جاسازی نقشه است.

در این بخش یک کد HTML وجود دارد و در کنار آن اندازه نقشه و در پایین آن نیز پیشنمایش نقشه وجود دارد. نقشه را مطابق سلیقه خود تنظیم کنید و سپس کد کوتاه آن را کپی کنید.

افزودن نقشه گوگل در وردپرس به صورت دستی

حالا این کد را هر کجا که میخواهید استفاده کنید.

 

استفاده از المان صفحه ساز

اکثر صفحه ساز های وردپرسی امکان افزودن نقشه گوگل در وردپرس را دارند. برای مثال صفحه ساز المنتور که اکثر شما از آن استفاده میکنید را توضیح خواهیم داد.

برای این کار وارد ویرایشگر برگه یا نوشته بشوید از المان های پایه المنتور، المان نقشه گوگل را پیدا کنید.

در تنظیمات این المان یک فیلد برای وارد کردن آدرس وجود دارد که شما میتوانید یا آدرس خود را به صورت انگلیسی وارد کنید یا موقعیت جغرافیایی خود را وارد کنید که از دو عدد طول و عرض جغرافیایی تشکیل شده است و شما باید آن را پشت سر هم بنویسید و با استفاده از یک “,” آن ها را جدا کنید.

افزودن نقشه گوگل در وردپرس با المنتور

در زیر فیلد مکان دو گزینه وجود دارد. گزینه اول برای مقدار بزرگنمایی پیش فرض نقشه است و گزینه دوم هم برای ارتفاع نقشه شما است. این دو گزینه را با سلیقه خود میتوانید اضافه کنید.

 

استفاده از افزونه

از دیگر راه های افزودن نقشه گوگل در وردپرس استفاده از یک افزونه جداگانه است. برای این کار ما افزونه MapPress Maps for WordPress را پیشنهاد میکنیم. ابتدا افزونه را از مخزن وردپرس دانلود و نصب کنید.

بعد از فعال کردن افزونه یک گزینه به ویرایشگر وردپرس اضافه خواهد شد با عنوان “MapPress” که برای افزودن نقشه باید بر روی آن کلیک کنید.

 

دکمه MapPress برای افزودن نقشه گوگل

بعد از کلیک بر روی آن یک صفحه باز میشود که در آن باید نقشه خود را انتخاب کنید. برای شروع کار بر روی دکمه New Map کلیک کنید تا یک نقشه جدید اضافه کنید.

در صفحه باز شده شما باید نام نقشه، مکان خود، سایز آن و مقدار بزرگنمایی را مشخص کنید. برای وارد کردن نام نقشه بر روی کلمه بالا کلیک کنید و نام مورد نظر خود را وارد کنید. در زیر آن گزینه هایی برای تنظیم سایز نقشه وجود دارند که میتوانید به صورت دستی وارد کنید یا اینکه از مقادیر پیش فرض آن استفاده کنید.

برای مشخص کردن مقدار بزرگنمایی لازم است ابتدا موقعیت خود را بر روی نقشه انتخاب کنید و مقدار بزگنمایی که میخواهید را بر روی نقشه اعمال کنید سپس بر روی دکمه set در زیر گزینه های سایز نقشه کلیک کنید و در آخر آن را ذخیره کنید.

برای وارد کردن نقشه در برگه یا نوشته بر روی گزینه Insert into post کلیک کنید و به همین راحتی این روش افزودن نقشه گوگل در وردپرس را نیز انجام دادیم.

 

کلام آخر

امیدوارم این راه هایی که برای افزودن نقشه گوگل در وردپرس به شما معرفی کرده به شما کمک کرده باشد. حتما پیشنهاد میکنم برای نشان دادن کسب کار خود از نقشه استفاده کنید و همچنین فراموش نکنید که قبل از آن مکان خود را در گوگل ثبت کنید.

مقالات مشابه
دیدگاه

بدون دیدگاه

دیدگاه مشتریان