چند راهکار برای افزایش بازدید سایت

چند راهکار برای افزایش بازدید سایت
 • علی احمدی
 • تاریخ انتشار 2021 / 05 / 03
 • دیدگاه 1 نظر
 • تعداد بازدید 330

روش های تضمینی افزایش بازدید سایت

شما یک سایت راه اندازی کرده اید و حالا نمیدانید دیگر باید چه کنید تا بازدید سایت شما بالا برود. شاید سایت های مختلفی را دیده باشید که با گرفتن هزینه ای برای شما بازدید ثبت میکنند ولی وقتی به آن فکر میکنید میگویید که بازدید خالی چه فایده ای دارد ؟ تاثیری بر فروش من دارد ؟

برای جواب به این سوال باید بگویم خیر . برای اینکه تاثیری بر فروش هم داشته باشد باید بازدید واقعی داشته باشید که علاوه بر بازدید مشتری از شما خرید هم داشته باشد.

در این مقاله قرار است روش هایی برای افزایش بازدید سایت به صورت واقعی به شما معرفی کنیم که تاثیری در فروش شما هم داشته باشند.

اگر هنوز وب سایت خود را ایجاد نکرده اید، حتما از دوره  آموزش رایگان وردپرس بازدید کنید

 

چند راهکار برای افزایش بازدید سایت

محتوا

در دنیا هیچ سایتی وجود ندارد که محتوا نداشته باشد پس بررسی محتوا بهترین روش مقایسه سایت است و اینکه چه مقدار بازدید دارد. چند روش بسیار ساده برای محتوای بهتر وجود دارد:

 • شما باید محتوایی را برای ساییتان بنویسید که مرتب با فعالیت شما باشد.
 • محتوا باید کاربر یا مشتری را به خود جذب کند.
 • محتوا تکراری یا کپی از جایی نباشد زیرا گوگل متوجه میشود و رتبه ی شما را پایین می آورد.

گوگل محتوای سایت شما را آنالیز میکند پس محتوا تاثیر زیادی در سئو سایت شما دارد.

شاید برایتان سوال پیش بیاید که سئو چیست؟ کلمه سئو رو جاهای زیادی شنیدید و این سئو در طراحی سایت مهم است. به صورت ساده سئو یعنی اینکه وقتی کاربری کلمه ای که در سایت شما هم وجود دارد را در گوگل سرچ سایت شما در صفحه چندم گوگل است. شما باید تلاش کنید که در صفحه اول گوگل باشید.

یه  جمله جالب در دنیای وب است که میگه اگه میخوای چیزی رو مخفی کنی در صفحه دوم گوگل بزار. چون در 99 درصد مواقع کاربران موردی که به دنبال آن هستند را در صفحه اول پیدا میکنند.

 

پس همیشه به خاطر داشته باشید که محتوایی که مینویسید برای کاربر و گوگل بنویسید تا باعث افزایش بازدید سایت بشود.

 

ایجاد تبلیغات

تبلیغ کنید

درسته محتوا مهم است ولی حتی با بهترین محتوا هم باید تبلیغ کرد.تبلیغ باعث میشه کاربران با دیدن تبلیغ شما وارد سایت بشوند و این کار حتی برای گوگل هم تاثیر زیادی دارد. راه های مختلفی برای تبلیغ وجود دارد که چند مورد آن را توضیح میدهم:

بنر تبلیغات

سایت های معروف زیادی وجود دارند که با گرفتن هزینه ای بنر تبلیغاتی شما را در سایت خود نمایش میدهند. این روش بازدهی خوبی دارد ولی هزینه آن کمی زیاد است و برای کسانی که بودجه زیادی برای تبلیغ ندارند پیشنهاد نمیشود. یک نکته را در نظر بگیرید که اگر از این روش خواستید استفاده کنید حتما در طراحی بنر دقت کنید . بنر باید به گونه ای باشد که خیلی سریع هدف را برساند و همچنین کاربر را جذب کند.

تبلیغات کلیکی

سایت هایی وجود دارند که تبلیغ شما را در چند سایت نشان میدهند و هزینه آن بر اساس تعدا کلیک بر روی تبلیغ شما است یعنی شرط هزینه به این است که حتما کاربر سایت شما را باز کند.

کیفیت

شاید بگوید کیفیت دیگر چه نوع تبلیغی است ؟ کیفیت بهترین روش تبلیغ است که مشتری واقعی را به دنبال دارد. این روش به این صورت است که شما باید کیفیت کالایی که میفروشید و یا خدماتی که ارائه میدهید را بالا ببرید. زمانی که کیفیت شما عالی باشد وقتی فردی از مشتری شما در مورد یک سایت خوب سوال میپرسد حتما سایت شما را معرفی میکند و در مورد کیفیت کار شما توضیح میدهد. اینگونه بدون هزینه ای مشتریان شما، مشتری جدیدی را پیدا میکنند و این یک تبلیغ عالی است.

 

بهتر کردن سئو

همانطور که گفتم باید تلاش کنید که در نتایج گوگل در صفحه اول باشید و برای این کار باید روی سئو سایت خود کار کنید مخصوصا اگر در دنیای وب رقبای قوی دارید باید خیلی بهتر روی آن کار کنید.

در علم سئو نمیتوان گفت این روش بهتر است تا سئو سایت بهتر شود بلکه باید تمام مواردی که در سئو مهم است را رعایت کنید تا گوگل به شما بیشتر توجه کند. چند موردی که باید انجام بدهید را نام میبرم تا با علم سئو بهتر آشنا بشوید:

 

استفاده از ابزار های سئو

مثلا اگر وبسایت شما وردپرسی است باید یک افزونه سئو بر روی آن نصب کنید. این افزونه به شما کمک میکند تا موارد سئو را رعایت کنید، همچنین این افزونه ها به شما راه کار هایی برای بهتر شدن سئو میدهند.

 

کلمات کلیدی

مهمترین چیز در سئو یک صفحه کلمه کلیدی آن است. با استفاده از کلمه کلیدی گوگل متوجه میشود که صفحه شما مربوط به چی است . کلمه کلیدی باید کلمه ای پر کاربرد باشد یعنی در گوگل تعداد سرچ زیادی داشته باشد. همچنین در محتوای صفحه شما از کلمه به مقدار کافی استفاده شود.

 

لینک دهی

لینک دهی برای گوگل خیلی اهمیت دارد و دو مدل لینک وجود دارد : لینک دهی داخل ، لینکی دهی خارجی .

در لینک دهی داخلی شما باید یک کلمه یا جمله که در محتوای شما وجود دارد را به یک صفحه مرتبط با کلمه که سایت شما وجود دارد، لینک بدهید. ولی در لینک دهی خارجی باید به یک صفحه در یک سایت دیگر لینک بدهید . یک نکته در لینک دهی خارجه توجه داشته باشید که زیاد لینک ندهید و به سایت های پایین در گوگل هم لینک ندهید که نمره منفی دارد.

 

شبکه های اجتماعی

بهترین مکان برای تبلیغات یا تولید محتوا شبکه های اجتماعی است. شما با ایجاد یک اکانت با نام فروشگاه یا شرکت خود، آن را در شبکه های اجتماعی معرفی میکنید. در شبکه اجتماعی متوانید محتوایی را انتشار بدهید که باعث جذب مشتری بشود . یکی از نکات خوب شبکه های اجتماعی بازدید بالای آن است زیرا مردم روزانه چندین ساعت را در شبکه های اجتماعی میچرخند.

 

ایمیل مارکتینگ

 

روش ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ را بار ها خودتان تجربه کرده اید مثلا در سایتی ثبت نام کرده اید و در زمان ثبت نام ایمیل خود را نیز وارد کرده اید پس از آن زمانی که سایت مورد نظر  تخفیف یا تبلیغی را ارائه میدهد شما یک ایمیل با طراحی جالب از آن سایت دریافت میکنید.

این روش بسیار کاربردی است و با اینکه ایمیل یک سیستم ارتباطی قدیمی است هر سال 4 درصد بیشتر پیشرفت میکند. برای ایمیل مارکتینگ ابزار های مختلفی وجود دارد که mailchip یک افزونه برای وردپرس است و طرفدار های زیادی نیز دارد. به طوری که این افزونه در یک سال موفق شد ایمیل زیادی به حدود 250 میلیارد ایمیل ارسال کند که این تعداد علاوه بر اینکه محبوبیت این افزونه را نشان میدهد ، استفاده زیاد از ایمیل ماکتینگ را نیز نشان میدهد.

 

ربات های افزایش بازدید سایت

این روش ، آخرین روش است . تا جایی که امکان دارد به جای این روش از روش های بالا استفاده کنید. ولی بعضی از مواقع چاره ای جز این کار نمیماند. حالا این روش چیست و چگونه کار میکند؟

در دنیای وب ربات هایی وجود دارند که با استفاده از ابزار هایی بر روی سایت شما کلیک میکنند و سایت شما را باز میکنند و میدانید که کلیک کردن بر روی آدرس سایت شما و باز شدن آن، برای گوگل بازدید ثبت میشود . اما این روش یک مشکل بزرگ دارد، این است که تمام این بازدید ها فیک هستند و کاربر یا مشتری واقعی نیستند.

 

نتیجه

راهکار ها و روش های مختلفی برای افزایش بازدید سایت را معرفی کردیم بعضی از آن ها هزینه داشت و بعضی از آن ها رایگان بود و بعضی از آن ها اصولی بود و بعضی از غیر اصولی بود مانند ربات ها، اما در تنیجه همه این ها روش هایی برای افزایش بازدید سایت بودند که میتوانید از آن ها استفاده کنید.

امیدوارم این مقاله به شما کمک کند و باعث افزایش بازدید سایت شما همراه با فروش بیشتر بشود.

برچسب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • سید ابوالفضل
  سید ابوالفضل

  عالی

  پاسخ
 • آی تی
  آی تی

  ممنون مقاله خوبی بود

  پاسخ